x-kom hosting

DDR4 3x4GB + 8 GB z innej parafii

GLaDOS
utworzono
utworzono

Cześć, taka nietypowa sytuacja:

 

Od początku w komputerze mam DDR4 3x4 GB Corsair o parametrach: 2666 Mhz, CL15, 16-17-17-36, DIMM

 

 

Mam też kość którą wygrałem w karty DDR4 1x8 GB irdm x o parametrach: 3200 Mhz, CL16, 16-20-20, DIMM SR

 

 

Jeszcze nie wkładałem jej do komputera, bo najpierw chcę zapytać czy to będzie działać ze sobą? I czy warto?

Mogeto
komentarz
komentarz

Czy warto? Zależy czy w przypadku Twoich zastosowań zapotrzebowanie na pamięć przekracza 12GB. Jeśli nie przekracza, to dodatkowy moduł 8GB nic nie da.

Jaka specyfikacja kompa i do czego go używasz?

GLaDOS
komentarz
komentarz

@Mogeto Nie o to chodzi. Pytanie, może nie bezpośrednie, ale brzmi: czy DIMM i DIMM SR są kompatybilne?

 

 

Komp: i5-8400, GTX1070 na Z370 A-Pro.

Używam prywatnie do gierek, ale też zdarzy się czasem służbowo i w tym wypadku przydałoby się nawet 64GB :lol2:

Mogeto
komentarz
komentarz

SR czyli Single Rank, teoretycznie można to wszystko połączyć, ale w praktyce nie daję pewności czy akurat taka konfiguracja pamięci RAM w połączeniu z tą płytą główną i procesorem odpali. Masz na tyle mocną konfigurację (proc,karta), że większa pojemność niż 12GB przyda się, więc możesz spróbować.

 

GLaDOS
komentarz
komentarz

Niżej dokumentacja:

image.png.ff2d5d9e7d7809dbb380b050ad08ed76.png

Włożyłem te kość 8GB tutaj do DIMMA1 i mam razem 20 GB. :)

 

Przestawiłem jeszcze w biosie wszystkie na 2666Mhz.

 

 Tak chyba jest najbardziej optymalnie?

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, jest ok

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.