x-kom hosting

Zwarcie komputera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
kontrast
utworzono
utworzono

Witam,

 

zacznijmy od tego że po pół roku kiedy w ogóle nie odpalałem komputera stwierdziłem ze wymienię w nim dysk i przełożyłem go do nowej budy, komputer zaczął dostawać jakieś „zwarcia” mam na myśli ze obraz na monitorze się zacina i jedyne co można zrobić to odłączyć od niego zasilanie i uruchomić ponownie. 
 

Komputer oddałem do serwisu i wytłumaczyłem problem, za kilka dni dostałem odpowiedz ze komputer został naprawiony a przyczyna była pamięć ram, była w nim tylko jedna kość wiec w serwisie wymienili mi na nowa i odebrałem komputer, zaraz po powrocie do domu odpaliłem kompa a tam błąd zaczął się znowu powtarzać ale z mniejsza częstotliwością 

 

za kilka dni komputer oddałem znowu do tego samego serwisu i wytłumaczyłem ze problem nadal nie ustępuje, za 2 dni dostałem odpowiedz ze komputer został naprawiony a tym razem przyczyna był zasilacz który, został wymieniony na nowy

 

Komputer odebrałem a przy odbiorze zostałem poinformowany ze komputer po wymianie zasilacza działa bez zarzutu i zwarcia ustąpiły 

 

No niestety nie ustąpiły, dodam ze kiedy robi się to „zwarcie” z obudowy słychać charakterystyczne pstryknięcie i od razu freezuje ekran

 

Zastanwiam się czy zwarcia nie robi coś z mojej strony, coś co ja podłączam do komputera bo skoro w serwisie wszystko działa to ja tego już nie rozumiem

 

pisze ten post bardzo późno, i jestem wykończony walka z komputerem który jest mi bardzo potrzebny wiec jeśli coś jest nie zrozumiałe proszę o pytanie to spróbuje dokładniej wytłumaczyć i tak samo jeśli czegoś nie dodałem, z góry dziękuje za pomoc 

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilaczy.

Przełożyłeś czyli on był wcześniej w innym kompie? Jeżeli tak to wystarczy, że postawisz system na nowo i będzie wszystko w porządku.

kontrast
komentarz
komentarz

Płyta główna ASRock B150M-HDS

Karta graficzna NVidia Geforce 1050

Intel core i5 6400 2,7GHz
Ram 8GB 2133hz

Zasilacz, aktualnie Mars gaming MPB650

wczesniej Modecom 400 atx

Dysk to kioxia sata ssd 966 gb

 

Komputer był postawiony na nowym systemie, to znaczy przełożyłem cały komputer i dysk był nowy wiec system został postawiony na nowym dysku 

 

 

Dodam ze sytuacja występuje w losowym momencie, czasami komputer działa przez kilka godzin a czasami jak się zacznie to zwarcie będzie robiło się już w trybie bootowania kilka razy z rzędu 

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

Modecom, jeden z najgorszych zasilaczy z czarnej listy mógł już coś uszkodzić w twoim kompie, a ten szajs Mars właśnie go dobija. Sprawdź czy wszystkie wtyczki od zasilacza są dobrze umieszczone w swoich gniazdach.

kontrast
komentarz
komentarz

Z tego co widziałem to wszystko jest w porządku, komputer odpaliłem z 2 godziny temu i na razie chodzi bez zarzutu ale tak jak mówiłem jest to totalnie losowy moment, czy jest możliwość ze zwarcie w komputerze robi coś z zewnątrz? Na przykład słuchawki albo kabel lan?

Niebieska
komentarz
komentarz

Może być i tak. Masz szajsowaty zasilacz i jemu może wszystko przeszkadzać.

kontrast
komentarz
komentarz

Okej, mogę dodać jeszcze że słuchawki były podłączone do tylnego wejścia jack i podczas dużej częstotliwości dźwieku (mam na myśli np. odgłosy strzałów w grach itd.) dźwięk strasznie się bugował, zamiast czystego dźwięku dodatkowo było słychać jakieś dziwne harczenie czy coś w tym stylu, przełączyłem słuchawki do przedniego wejścia i od tej pory wszystko działa a komputer od kilku godzin chodzi bez zarzutu

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możliwe, że tam było zwarcie własnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.