x-kom hosting

Problem z instalacją sterownika grafiki

GruZold1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich.

 

Od kilku dni mam problem z aktualizacją sterownika Game Ready w aplikacji GeForce Experience.

Po aktualizacji wyskakuje okno, że jest zainstalowana ta wersja lub nowasza, a okno z dostępną aktualizacją wyskakuje nadal i nie mogę się przełączać na ustawienia, konto, czy też zakładke z grami.

Zaczęło się, gdy odpaliłem grę, ruszyłem myszką i ekran się zaciął, a po 30 sekundach pojawił się blue screen z crashem.

Mam również problem z otwarciem NVIDIA Control Panel, w zwiazku z czym szukałem jak to zrobić i sugerowałem się tą stroną     https://br.atsit.in/pl/?p=33055

Gdy doszedłem go kroku "Ponownie zainstaluj sterowniki karty graficznej Nvidia" proces nie dotarł do końca, skończyło się to crashem i problemami z włączeniem komputera.

W pewnym momencie komputer przeszedł w trym samoczynnej naprawy.

Po samoczynnej naprawie komputer nie wykrywał karty graficznej w menadżerze urządzeń.

 

Dodam, że poruszyłem wątek na forum Nvidii, lecz od dłuzeszgo czasu jest brak odzewu

 

Z czym jest problem i jak to naprawić?

zastanawiam się nad przywróceniem do ustawień farbeycznych bo przyda się trochę świeżości.

 

Edytowane przez GruZold1

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Czy jakoś pomaga Ci ta aplikacja GeForce Experience? Mógłbyś się bez niej obejść czy jednak jest do czegoś przydatna?

GruZold1
komentarz
komentarz

@Anawa W sumie to przypominała mi tylko o aktualizacjach. ale aktualizowanie ze ztrony Nvidii też nie pomaga

Gawel
komentarz
komentarz

Jaki masz system ? Co to jest PC czy laptop ? Spróbuj użyć narzędzia DDU do wyczyszczenia sterowników i ponownie zainstaluj, tylko sam sterownik bez Experience. Może tak być że to problem hardware 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

GruZold1
komentarz
komentarz (edytowane)

@Gawel Laptop - Lenovo Y700 z GTX 960M, system win 10

 

użyłem narzędzia DDU, komputer się uruchomił ponownie, pobrałem sterownik ze strony, podczas instalacji na chwilę odszedłem i gdy wróciłem był crash i później automatyczna naprawa komputera

Ok. udało się zainstalować sterownik ze strony, lecz Nvidia control Panel dalej nie działa i wchodząc w ustawienia / granie / tryb gry / ustawienia grafiki - nie mogę wybrać lepszej karty

 

Niebardzo wiem co to oznacza, ale menadżer urządzeń mówi:         

"Lokalizacja:   Gniazdo PCI 1 (Magistrala PCI 1, urządzenie 0, funkcja 0)",

 

natomiast przygorszej karcie jest: 

 "Magistrala PCI 0, urządzenie 2, funkcja 0"

 

 

 

Ok. udało się dzisiaj z rana zainstalować sterownik ze strony, lecz Nvidia control Panel dalej nie działa i wchodząc w ustawienia / granie / tryb gry / ustawienia grafiki - nie mogę wybrać lepszej karty

 

Niebardzo wiem co to oznacza, ale menadżer urządzeń mówi:         

"Lokalizacja:   Gniazdo PCI 1 (Magistrala PCI 1, urządzenie 0, funkcja 0)",

 

natomiast przygorszej karcie jest: 

 "Magistrala PCI 0, urządzenie 2, funkcja 0"

 

aha. tylko że jak komputer miał automatyczną naprawę to pewnie przywrócił ustawienia z zapisu i tak jakbym nie użył tego DDU

Edytowane przez GruZold1
GruZold1
komentarz
komentarz

@Gawel jestem po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Niby sterownik zainstalowany ale komputer nie wykrywał karty.

odinstalowałem i wykryłem w menadżerze urządzeń, dalej nie da się odpalić NVIDIA Control panel

 

Gawel
komentarz
komentarz

Panel Nvidia pobiera się ze sklepu. Zobacz w sklepie MS czy nie ma aktualizacji.

  • Dobra wypowiedź 1
GruZold1
komentarz
komentarz

Już to robiłem i nic. 

Myślę że karta RIP.

Teraz ciągle widzę to (załącznik):

Zrzut ekranu 2022-09-16 074241.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Karta rip, może reflow by pomógł w serwisie.

Gawel
komentarz
komentarz

Laptop ma już swoje lata. Próbowałeś go aktualizować przez Lenovo System Update https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/HT504759

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.