x-kom hosting

Mój telefon a częstotliwość 5Ghz w routerze.

Pitrox456
utworzono
utworzono

Witam

Wczoraj miałem zamontowany światłowód w moim domu oraz mam router który obsługuje 2 częstotliwości czyli 2.4 oraz 5Ghz. Wczoraj byłem w stanie normalnie się połączyć z 5Ghz i normlanie z niego korzystać natomiast dzisiaj nawet nie mam tej sieci w moim telefonie. Mój tekefon do Xiaomi redmi note 8t. Ktoś wie o co chodzi? Plus dodam że wifi z częstotliwością 2.4ghz cały czas jest a na routerze dioda pokazuje że 5ghz działa bo świeci dioda.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 5GHz ustawiony kanał na auto i wskoczył za wysoko. Telefon nie widzi tych kanałów pewnie. Zrestartuj ONU i sprawdź, jeśli nadal będziesz miał problem zadzwoń do ISP (bo Ty nie masz do tego dostępu) i poproś aby zmienili 5GHz na kanał nr 40 na sztywno.

 

Następnym razem przez założeniem tematu zobacz czy nie ma odpowiedzi:

 

 

image.thumb.png.8c6cf949cec61258eedd858b0006ef36.png

 

Pitrox456
komentarz
komentarz

Jak zrestartować ONU (mam router od HALNy) 

gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Pitrox456 napisał:

Jak zrestartować ONU (mam router od HALNy) 

A jak restartujesz jakiekolwiek urządzenie? Wyłącz i włącz.

Pitrox456
komentarz
komentarz

Odlaczylem i podłączyłem od zasilania i dalej to samo. 

Techpriest Revenant
komentarz
komentarz

Masz jedną sieć obsługującą 2.4+5 jednocześnie? Może ew. zrób manualnie dwie sieci wifi - 2.4GHz i 5GHz. Przydatne szczególnie w przypadku starszych TV oraz sprzętu domowego, który ma czasami problemy z auto wybieraniem (np. starsza drukarka + połączenie z kompem).

Pitrox456
komentarz
komentarz

Właśnie miałem 2 sieci 2.4 i 5 GHz do wyboru a teraz mam tylko do wyboru 2.4ghz ta 5ghz tak jakby znikła. 

Techpriest Revenant
komentarz
komentarz

Sprawdź w ust. routera czy obie sieci (jeżeli faktycznie są to dwie niezależne sieci) są wł. oraz czy działają. 

Ten Redmi przypadkiem nie miał (ma) problemów z sieciami WiFI 5GHz?
 

Pitrox456
komentarz
komentarz

Właśnie miałem 2 sieci 2.4 i 5 GHz do wyboru a teraz mam tylko do wyboru 2.4ghz ta 5ghz tak jakby znikła. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.