x-kom hosting

Resetowanie się komputera w Fortnite

ExeN
utworzono
utworzono

Witam, wczoraj po wymianie karty graficznej na nowo, przy uruchomieniu fortnite a dokładniej jak już ma się pojawiać "Menu", resetuje mi całego kompa, zmiana ustawień na mniejsze pomaga, ale tylko na jakiś czas, po 10-15 minutach znowu następuje reset, może ktoś coś wie co może być nie tak? może zasilacz jest za mały na te podzespoły?

 

Procesor: Intel i7 4790K (niekręcony)

Grafika : NVidia GeForce GTX 980TI (Stara grafika Palit Geforce GTX 1050Ti

Ram:  16GB

Zasilacz : silentumpc  supremo m1 gold 550w

Niebieska
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dobrze i głęboko wsadziłeś wtyczkę od zasilacza do grafy. 

ExeN
komentarz
komentarz

Sprawdziłem, wszystko jest okej podpięte, chyba że ma znaczenie to, że jest podpięte przez 2 kostki PCI-E 

Niebieska
komentarz
komentarz

Przy innych grach też tak się dzieje?

ExeN
komentarz
komentarz

Tylko Fortnite z tego co zauwazyłem, wczoraj odpaliłem Mafie III na full detalach, śmigało aż miło, w csa też przegrałem z 1-2h i nic się nie dzieje.

 

Dodam od siebie, że wczoraj jak miałem ustawienia praktycznie na full w fortnite, to gra się nawet do menu nie włączała, dzisiaj udało mi się zmienić ustawienia na średnie, zagrałem jeden mecz, po czym w menu nastąpił reset kompa

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że powodem resetu może być sama gra. Ale dla pewności spytam: Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów? 

ExeN
komentarz
komentarz

@Niebieska Mam, dzisiaj wezmę od kolegi jego zasilacz i zobaczę co się będzie działo, ewentualnie jeszcze odinstaluję całe Epic Games i spróbuję wtedy

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz odinstalować i zainstalować ponownie, ale zasilacz też warto by podmienić :)

ExeN
komentarz
komentarz

Zasilacz do wymiany tak mi się wydaje, odpaliłem znowu Mafie III, pograłem z 15-20 minut i reset kompa... Jakiś zasilacz godny polecenia i nie za miliony który mi to wszystko elegancko uciągnie może masz ? 

ExeN
komentarz
komentarz

Myślisz że jeden bądź drugi będą w stanie mi to wszystko uciągnąć tak żeby to miało ręce i nogi? 

 

I pytanie czy nie lepiej kupić już tego Cooler Master Elite V4 co mi wysłałeś, tylko że 600W?

Niebieska
komentarz
komentarz

Powinny dać sobie radę. A jak chcesz mocniejsze to możesz sobie tam wybrać moc jaką byś wolał, są tam opcje do wyboru.

ExeN
komentarz
komentarz

Dobra, w takim razie zamawiam tego Cooler Mastera, 600W, dzięki za szybkie odpowiedzi :)

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz czy problem ustał :)

ExeN
komentarz
komentarz

Dobra, jeżeli tylko coś będę wiedział dam znać w tym temacie :)

Tak sobie zobaczyłem jeszcze na swój zasilacz, i o dziwo mam 550W, nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto, dlatego dla pewności zapytam, te 50W aż tyle mi zmieni? czy mój zasilacz po prostu nie jest markowy i może nie utrzymywać napięcia ?

 

 @NiebieskaKolejna uwaga, wentylatory na grafice nie działają. obecnie mam włączoną tylko przeglądarkę i parę programów, one się włączają przy jakimś obciążeniu czy coś jest nie tak podłączone ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Zasilacze SPC to loteria, możesz trafić na fajną sztukę a możesz i na szajs. Jak kupisz zasilacz przez internet masz 14 dni możliwości zwrotu bez podania przyczyny.

 

Możliwe, że ma ona tryb półpasywny. A jakie masz temperatury na niej? Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors (cała, pokazuje się jak klikniesz przycisk Czujniki) po ok 10 min gry.

ExeN
komentarz
komentarz

Masz rację, ma tryb półpasywny, odpaliłem csa i wiatraki zaczęły ruszać, co do screena zaraz się go postaram wykonać i wstawić

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, na spokojnie go zrób ;)

ExeN
komentarz
komentarz

Zarzucam screeny po jakiśch 15 minutach grania w cs;go

1 screenn 1.png

1 screenn 2.png

1 screenn 3.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz dosyć niską temperaturę procka, odpaliłeś HWInfo64 po grze?

ExeN
komentarz
komentarz

Nie, program był odpalony też podczas grania, dodam że była wymieniana pasta na procesorze przez informatyka

Niebieska
komentarz
komentarz

No to dobrze działa, nie ma problemów z temperaturami. 

  • 7 miesięcy później...
ExeN
komentarz
komentarz

Ze względu na wyjazd za  granicę nie miałem czasu na ogarnięcie PC do końca, lecz po powrocie w końcu udało się ogarnąć co jest grane.

 

Pomogła wymiana zasilacza na mocniejszy, także temat można zamknąć i dziękuję za porady :)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.