x-kom hosting

Problem z płynnością YouTube/wideo na przeglądarce po reinstalacji systemu

maciek3575
utworzono
utworzono

Witam 

Mam dziwny problem, z którym się jeszcze nie spotkałem. Wymieniałem wczoraj dla rodzinki dysk w laptopie z HDD na SSD ponieważ stary system chodził tragicznie na HDD + czas odpalania był niesamowicie długi. Po wymianie dysku na ssd i wgraniu czystego systemu Win10 64bit laptop śmiga jak nowy, po drodze nie było żadnych problemów. Sterowniki wszystkie pasowały, aktualizacje się pobrały, system staruje do pulpitu w 20sec. Standardowo wgrana przeglądarka google chrom mały test na youtube i tu zonk, napotkała mnie dziwna przypadłość. Filmy podczas odtwarzania strasznie się przycinają, przywieszają, powiększenie filmu do full screan też robi mu problem bo przytnie się na 5sec (problem nie leży po stronie Internetu ponieważ w domu jest 600 mb i na reszcie sprzętów takich zwiech nie ma) . Zauważyłem jedną zależność, mianowicie podczas już powiększenia filmu lub oglądania na pomniejszonym ekranie jak nie rusza się kursorem myszy to jeszcze film będzie odtwarzał się w miarę normlanie ale jak tylko ruszę myszką film staje, dźwięk leci dalej lub czasem w ogóle cały film się przytnie w taki sposób jakby poruszenie myszka robiło dla komputera straszne obciążenie, cały odtwarzacz reaguje na stronie jak na 30letnim komputerze, na innych strona problem jest podobny z odtwarzaniem filmów, podczas odpalenia filmu nawet w miniaturze film będzie sie zacinał podczas ruszania myszką . Przeglądarka instalowana była kilkakrotnie, na innych przeglądarkach problem jest ten sam, sterowniki aktualne, aktualizacje systemu pobrane, system jest świeży nie zaśmiecony żadnymi programami .Laptop sam w sobie pracuje dosyć szybko jedynie jakby z przeglądarkami miał problem. 

Parametry laptopa:

Dell Inspiron 17 5765

8GB ram DDR4

Procesor AMD A9-9400

karta zintegrowana + AMD Radeon R5 M435

dysk świeży SSD 256gb goodram 

Miał ktoś kiedyś podobny problem ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam 

maciek3575
komentarz
komentarz

Niestety nic nie pomogło. Youtube chodzi jak na kalkulatorze, system pracuje sprawnie a na youtube poruszanie myszką spowalnia go jakbym odpalił 3 gry na raz :(

Mogeto
komentarz
komentarz

A jeśli odznaczysz opcję "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna"?

maciek3575
komentarz
komentarz

Już to robiłem, też nie pomaga.

https://youtu.be/gUiG0dK0FiA

Tak to wygląda u mnie. 

Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że coś nie tak jest z kartą graficzną... sprawdź użycie karty jak masz uruchomiony YT i ruszasz kursorem. Upewnij się, że jest używana karta dedykowana.

maciek3575
komentarz
komentarz

Witam 

Grafika ledwo skacze maks do 10% obciazenia ale zauważyłem, że procesor ciągle skacze w granicach 100% nawet jak nic nie robię jak zaczynam machac tylko myszką to wskakuje odrazu na 100%.Może tu leży przyczyna .System jest świeżutki. Pocesy jakie gk wykorzystują i ciągle się przewijają to :

-wsappx

-antimalware Service Executable

- no i Google jak odpale to w granicacb 50-70%  

Jak leci film na youtube to bez ruszsnia myszką obciążenie procesora to 30% w takich granicach i film leci bez przycinek ale jak tylko ruszę myszką procesor odrazu wskakuje na 100% a samo google obciąża procesor odrazu w granicach 50 -80%.

Kolejną rzecz jaką zauważyłem.Wzrost obciążenia procesora wzrasta diametralnie w tej aplikacji w której okienku poruszam myszką,czyli: poruszam kursorem w Google to google obciąża procesor jeśli zaś w oknie menadżer zadań np. to menadżer zadać raptownie wysoko obciąża procesor.

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury jakie osiąga procesor i przy okazji przeskanuj komputer programem Malwarebytes.

maciek3575
komentarz
komentarz

Temperatura maks 56stopni na procku, malware nic nie pookazal. 

Anawa
komentarz
komentarz

Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to jest to, że przy oglądaniu YouTube wykorzystywana jest zintegrowana karta graficzna i może po prostu nie jest na tyle mocna, aby sprostać takim zadaniom. Do tego może dojść maksymalne użycie RAM (podczas oglądania filmów jakie pokazuje użycie?). Sprawdź na końcu, czy laptop jest podłączony do zasilania i czy jest ustawiony plan zasilania "najwyższa wydajność".

maciek3575
komentarz
komentarz

Na początku strzeliłem  gafę,  lapek posiada tylko zintegrowaną kartę AMD Radeon R5 graphics .Plany zasilania ustawialem na początku bo tez o tym myślałem.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Zintegrowana karta od AMD "zjada" RAM (nawet do 2 GB), Windows też swoje "zjada", do tego przeglądarka oraz inne aplikacje i może się okazać, że RAM-u zaczyna brakować. Sprawdź po prostu w menadżerze zadań jak to wygląda.

maciek3575
komentarz
komentarz

Pamięć podczas oglądania zajęta jest w 36% maksymalnie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.