x-kom hosting

Reset telefonu do ustawień fabrycznych

Shaun__
utworzono
utworzono

Witam,

czy reset telefonu do ustawień fabrycznych daje pewność że ewentualne aplikacje szpiegujące zostaną z niego usunięte?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. To zapewne zależy od rodzaju aplikacji szpiegującej. Zakładam, że może istnieć też taka, która jest trudno usuwalna z telefonu (nawet pomimo resetowania telefonu do ustawień fabrycznych) - aplikacja musiałaby być powiązana z systemem. Natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że większość / wszystkie aplikacji szpiegujących zostanie usuniętych po zresetowaniu telefonu do ustawień fabrycznych.

  • Super 1
Gość
komentarz
komentarz

Ogólnie rzeczbiorąc, z tego co wiem to ciężko się robi wirusy na telefony. Wirusa zainstalujesz wtedy, gdy instalujesz z nieznanego źródła najczęściej aplikacje oraz na sklepie play też są luki w skanowaniu aplikacji mniej znanych przez Play protect. Załóżmy, że zainstalujesz taki program i zezwolisz na pełny dostęp do instalacji pakietu to wtedy wirus przejmuje cały dostęp do systemu, co w rezultacie pliki systemowe są modyfikowane przez niepożądaną aplikację, a usunięcie ich staje się niemożliwe, jeśli masz kartę sd to ją też musisz zresetować, bo wirus mógł ukryć się nawet pod plikami. W 90% reset twardy usuwa wirusy, ale musisz pamiętać, że jak masz plik APK na karcie sd to kartę musisz sformatować.  W najgorszym wypadku urządzenie może wymagać wymiany systemu operacyjnego telefonu. Jeśli po resecie będziesz miał wątpliwości czy Twój smartfon ma dalej wirusa, po prostu podepnij go do komputera włącz dowolny program antywirusowy np. Avast i przeskanuj wszystkie pliki telefonu.

Shaun__
komentarz
komentarz

To nie wirusy mnie martwią, tylko ewentualne aplikacje szpiegujące zainstalowane przez pracodawcę na służb. tel. 

Gość
komentarz
komentarz

Jak tak tu luz, raczej przywrócenie do ustawień fabrycznych powinno wystarczyć.

Shaun__
komentarz
komentarz

Też tak myślę. Dostałem info że zbiera informacje od operatora komórkowego, ale to tylko pewnie billingi, adresy stron www. odwiedzanych.

 

Czy jesteś jakaś bezpieczna przeglądarka na androida?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.