x-kom hosting

Ograniczony transfer mimo sprawnego kabla - Windows 11

ne0nowy
utworzono
utworzono

Cześć,

 

jakiś czas temu zauwazyłem, że prędkość pobierania z Internetu zamiast deklarowanych 250 Mbit/s osiąga zaledwie 90 Mbit/s. Więc pierwsza myśl była, Toya coś od*****, dzwonimy do dostawcy - który mówi, że od nich wszystko w porządku i żeby u siebie zweryfikować. Załatwiłem więc sobie tester kabli, sprawdzam sprawne 8 z 8 żyłek, więc problem nie powinien być w kablu. Profilaktycznie wziąłem jeszcze lapka (Windows 10) wpinam się w ten sam kabel i ku mojemu zdziwieniu 250 osiągnięte jak w Ferrari. Stąd też wniosek, że wina stoi po stronie mojego dzielnego PCeta. Z tutoriali w necie wyszło, że powinienem wymusić korzystanie z 1Gbit Full Duplex, natomiast po przełączeniu na to ustawienie połączenie całkowicie znika. Pomyślałem, że Windows 11 w jakiś sposób sprawdza "jakość" kabla, nie wiem czy to ma sens. 

 

Sterowniki oczywiście przeinstalowane. Skończyły mi się pomysły gdzie dalej szukać rozwiązania.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

W ustawieniach połączenia Win 11 sprawdź czy nie masz włączonej usługi QoS Packet Scheduler, zgodnie z opisem ze strony https://candid.technology/qos-packet-scheduler/

 

W razie czego spróbuj zmienić w ustawieniach wartość na "0", zgodnie z instrukcją: https://www.howto-connect.com/what-is-qos-packet-scheduler-windows-10-how-to-configure/

 

Daj znać, czy któreś rozwiązanie rozwiązało problem.

ne0nowy
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa  W ustawieniach w karcie sieciowej był włączony Harmonogram QoS i tam go nie wyłączyłem. Zmieniłem w gpedit.msc, żeby limitował połączenia na 0% i niestety bez zmian. Dalej połączenie buja się w porywach do 95 Mbit/s.

 

Miałem jeszcze problem z ograniczaniem neta przez ten zasrany P2P od Windowsa do update, ale to też wyłączyłem. Może tam coś zepsułem? :( 

gavron7
komentarz
komentarz

Kolego, skoro jeśli przestawiasz kartę aby wymusiła gigabit i tego nie robi to albo kabel albo karta albo port w modemie TOYA. Skoro na tym samym kablu (i domyślam się że pocie TOYA) ale innym kompie działa Ci > 100Mb/s, to jest to kwestia albo systemu albo uszkodzonej karty. 

Proponuję odpalić Linux Live i sprawdzić czy połączenie zestawia się na >100Mb/s  jeśli tak to winzgrozy, a jak nie to sieciówka

  • Dobra wypowiedź 1
ne0nowy
komentarz
komentarz

Po całym dniu walki z tym Linuxem Live udało mi się go odpalić i niestety ale problem tam również występuje. Zaktualizowałem BIOS ale też nic to nie dało. Dodam, że na płycie głównej mam 2 porty RJ45 (Z390 Tomahawk) i oba mają tą samą dolegliwość. 

gavron7
komentarz
komentarz

Czyli reansumujac jeśli jest tak jak wyżej napisałeś czyli ten sam kabel itp, to uszkodzona sieciowka w kompie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.