x-kom hosting

Brak internetu mimo połączenia

dsw1904
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Jak w temacie. Po przeinstalowaniu systemu z win10 na win 7 nie mam internetu, pomimo iż połączenie jest nawiązane. Próbowałem już wszystkiego, restart rutera itd. Dołączam screen z ipconfig/all. Pozdrawiam i dziękuję. 

 

ipconfig.PNG.3fe02cde64de0c705a92feb0dedcee43.PNG

slivero
komentarz
komentarz

Pokaż screen z panelu sterowania i zakładki "Sieć". Dodatkowo także zrzut z menadżera urządzeń. 

dsw1904
komentarz
komentarz

Przechwytywanie.PNG.602e7db51aca5a037351b53b6a993a04.PNGPrzechwytywanie1.thumb.PNG.cd83fe3521b0ff53bbe79c1c96969b68.PNG

Anawa
komentarz
komentarz

Jaki konkretnie wyświetla się komunikat, gdy chcesz odwiedzić jakąś stronę internetową? Na drugim obrazku wygląda na to, że powinien być dostęp do Internetu.

dsw1904
komentarz
komentarz

Jako ciekawostkę dodam, iż tworząc hotspota z telefonu także nie mam dostępu do internetu. 

Anawa
komentarz
komentarz

A jaki komunikat się wyświetla... ? Wcześniej na Windows 10 dobrze działał internet... ? Skąd pomysł na zmianę na Windows 7... ?

dsw1904
komentarz
komentarz (edytowane)

System przeinstalowałem, jako iż mój sprzęt nie należy do najmocniejszych. Mam tylko 4gb ram i nieco ponad 2ghz na procku. Wcześniej na win10. Internet działał. Przechwytywanie3.PNG.f8b36c96c6da6316899b353720be51ba.PNG

Anawa
komentarz
komentarz

Z routerem możesz się połączyć?

dsw1904
komentarz
komentarz

Tak. 

Anawa
komentarz
komentarz

a jak klikasz "diagnozuj problemy z połączeniami" to co się wyświetla? I wcześniej miałeś Win 7 zainstalowany, czy cały czas Windows 10?

dsw1904
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale to i tak nic nie daje. Najpierw miałem win10, z takim systemem kupiłem laptopa. Potem zainstalowałem 7 HOME PREMIUM a później Professional. 

Przechwytywanie4.PNG

Anawa
komentarz
komentarz

Nie chcesz z powrotem wrócić na Windows 10? Być może nie są dostępne sterowniki pod Win 7, stąd problemy. Bo zarówno na wersji Home jak i Professional nie miałeś dostępu do Internetu, tak?

dsw1904
komentarz
komentarz

Pokażę wam coś jeszcze. Wszedłem do ustawień swojego rutera. Tam są widoczne urządzenia połączone z siecią, w moim przypadku telefon i właśnie komputer. O ile dobrze wnioskuję to telefon ciągnie na sieci 5g a komputer 2.4, która chyba nie działa. Screenshot_20220904_211045_com.android.chrome.thumb.jpg.d3ec284da029a861e769cce8fa8a08e6.jpg

 

Pokażę wam coś jeszcze. Wszedłem do ustawień swojego rutera. Tam są widoczne urządzenia połączone z siecią, w moim przypadku telefon i właśnie komputer. O ile dobrze wnioskuję to telefon ciągnie na sieci 5g a komputer 2.4, która chyba nie działa.  Screenshot_20220904_211045_com.android.chrome.thumb.jpg.d3ec284da029a861e769cce8fa8a08e6.jpg

 

Z tego co poszukałem wywnioskowałem ze komputer chce ciągnąć internet z częstotliwości 2.4 ale aktywna jest tylko 5g. Nie wiem czy można pracować na dwóch jednoczenie bo na ruterze świecą się dwie kontrolki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.