x-kom hosting

Światłowód a starszy router

Biel02
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Mam mały problem. Otóż posiadałem zwykły Internet z Orange. Dali wtedy też swój router, a że ich routery są główno warte zakupiłem tp-link Archer D2. Sprawdził się idealnie spory zasięg i większa możliwość konfiguracji. Teraz przesiadłem się na światłowód z Orange i znów dali ich sprzęt czyli znowu wielką kupę. Teraz mam pytanie. Jak mogę podłączyć światłowód do mojego routera (Archer D2). Potrzebuje jakiejś przejściówki jeśli tak to jakiej. Chyba że zaproponujecie jakiś inny router ale chciałbym zostać przy firmie tp-link.

kuba90
komentarz
komentarz

A jaki dostałeś? Ja mam Funbox 6 jest spoko, dobry zasięg na wifi, nie wiesza się fajny sprzęt.

slivero
komentarz
komentarz

@Biel02 Jaki dokładnie model dostałeś obecnie od Orange ? 

Ogólnie nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Wyprowadzenie do routera masz takie samo czyli złącze RJ-45.

Gość
komentarz
komentarz
9 godzin temu, slivero napisał:

Wyprowadzenie do routera masz takie samo czyli złącze RJ-45.

No... Przy świetle szczególnie...  :P

 

Nie słyszałem nigdy aby światło "podróżowało" kablami elektrycznymi ale jestem starej szkoły więc pewnie coś się zmieniło :P

 

 

Co do tematu, to nie wiem czy Ci się uda podmienić bo z reguły ONU (czyli terminale końcowe) są przypisywane systemowo i pobierają konfig bezpośrednio od ISP. W Orange nie wiem jak to wygląda.

Jedynym rozwiązaniem jeśli nie chcesz wykorzystywać ich terminala jest zastosowanie swojego routera ZA ich terminalem i ewentualnie (o ile dają taką opcję) przełączenie ONU w bridge. Wtedy całą konfigurację robisz u siebie na routerze, a ONU jest przeźroczyste. Jeśli nie można przełączyć w bridge to albo (tak jak obecnie masz) pozbywasz się możliwości konfiguracji swojej sieci (tzn ISP ma wgląd w nią), albo tworzysz podwójny NAT który nie jest zdrowy... :(

Biel02
komentarz
komentarz

Dali funboxa 6. Doby to on jest ale może w mieszkaniu albo domku jedno rodzinnym. W końcu gawron7 odpowiedział z sensem. Bo zastanawiałem się jeszcze nad czymś takim

https://allegro.pl/oferta/1-port-gigabit-gpon-terminal-tp-link-xz000-g3-11489160334

To jest tylko przykład o co mi chodzi. Muszę jeszcze poczytać o standardach jaki ma światłowód w Orange żeby ten bajer działał jak należy, ale to dopiero w niedzielę będę mieć czas.

Gość
komentarz
komentarz

Mogę ci dać takich kilka jak chcesz ale i tak moim zdaniem nie pozbędziesz się funboxa 

Biel02
komentarz
komentarz

Mówisz że tylko ich sprzęt działa z tym światłowodem? Lipa po całości. Ale postaram się coś poszukać jeszcze bo zasięg mam taki gówniany że masakra. A nie chce kupować wzmacniaczy sygnału, ani robić z starego routera bramki dostępu bo po co mi 2 sprzęty podłączone pod prąd jak jeden powinien dawać rady jak miałem przedtem. Od razu piszę że funboxa wymieniłem bo brat też miał problem z zasięgiem. U niego pomogło u mnie lipa. 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, Biel02 napisał:

eden powinien dawać rady jak miałem przedtem

ALE NIE MIAŁEŚ ŚWIATŁA

Stwierdzam tylko że w 99% ISP nie wymienisz samodzielnie bo trzeba w systemie zmieniać, cudować, poza tym musi być kompatybilny ze technologią ISP.

Biel02
komentarz
komentarz

No

Mówisz że tylko ich sprzęt działa z tym światłowodem? Lipa po całości. Ale postaram się coś poszukać jeszcze bo zasięg mam taki gówniany że masakra. A nie chce kupować wzmacniaczy sygnału, ani robić z starego routera bramki dostępu bo po co mi 2 sprzęty podłączone pod prąd jak jeden powinien dawać rady jak miałem przedtem. Od razu piszę że funboxa wymieniłem bo brat też miał problem z zasięgiem. U niego pomogło u mnie lipa. 

Tak jak mówisz teraz mam światło i teraz kombinuje z światłem bo tamto miałem ogarnięte. Mnie tylko ten zasięg boli, bo jak już się płaci to powinni mieć jakiś lepszy sprzęt do wyboru a nie tylko jeden. Bo dom mam co ma 3 piętra, a  zasięg jest tylko na tym poziomie co jest router i to mnie tak irytuje że masakra.

Gość
komentarz
komentarz
25 minut temu, Biel02 napisał:

jak już się płaci

Typowe myślenie klienta (który nie czyta tego co podpisuje)... 

Gdzie masz napisane że oni w ogóle GWARANTUJĄ internet po WIFI? 

Masz tylko zapisy że wifi jest włączone, albo że za wifi płacisz miesięcznie tyle i tyle. Nie ma w żadnej umowie że przez wifi będziesz miał jakikolwiek zasięg. Dlaczego? Odsyłam do mojego posta: 

Poza tym, w umowie jest napisane o gwarancji neta na urządzeniu dostawcy, albo na końcu kabla (zależy jaki ISP), a co masz dalej to nikogo nie interesuje, chyba że to coś psuje sieć ISP to wtedy jest odpowiedni zapis w umowie o ewentualnych konsekwencjach :)

 

szaki
komentarz
komentarz

Podłącz sobie Archera do funboxa 6 i problem z wifi masz załatwiony. 

Gość
komentarz
komentarz
6 godzin temu, szaki napisał:

Podłącz sobie Archera do funboxa 6 i problem z wifi masz załatwiony. 

Pod warunkami podłączenia jak wyżej napisałem, jeśli po prsotu podłączy to będzie miał podwójny NAT, a to stwarza kolejne (gorsze) problemy niż brak WIFI :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.