x-kom hosting

2 konta użytkowników w Windows 10 przy logowaniu, jedno bez awatara

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Emil99
utworzono
utworzono

Witam proszę czy ktoś mi podpowie jak ustawic logowanie się komputera za pomocą kodu PIN bez tego drugiego konta co jest chodzi mi głównie o to żeby po uruchomieniu komputera było tylko i wyłącznie konto z awatarem bez tego drugiego 

20220830_193448.jpg

20220830_193500.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Czyli mają być 2 konta, ale na ekranie logowania ma być widoczne tylko 1 konto, tak?

Emil99
komentarz
komentarz

@Anawa tak

@Anawa może być jedno konto, chce zeby zostalo z awatarem

Anawa
komentarz
komentarz

To jedno konto możesz w takim razie usunąć jak już się zalogujesz. Upewnij się najpierw, że konto ze zdjęciem posiada uprawnienia administracyjne.

Emil99
komentarz
komentarz

@Anawa powiesz mi jak je usunąć bo kompletnie nie ogarniam Windowsa 10

Gość
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem, że chcesz usunąć konto bez awataru, wejdź w ustawienia i wyszukaj zakładkę konta i wejdź potem w inne osoby i wybierz użytkownika bez awataru klikając w niego i usuń go.

Emil99
komentarz
komentarz

@mpkoxmpkoxw w kontach użytkowników mam tylko jednego uzytkownika i to jest właśnie ten z awatarem ale problem nie ustępuje podczas włączania systemu 

Gość
komentarz
komentarz

Czyli masz tego drugiego też tak? Bez awataru podczas włączania?

Emil99
komentarz
komentarz

Tak 

Gość
komentarz
komentarz

Wpisz w wyszukiwaniu windows netplwiz i kliknij enter. Tam masz wszystkich użytkowników, kliknij na użytkownika którego chcesz usunąć tego bez awataru czyli użytkownika standardowego i zobacz który to jest. Którego tworzyłeś pierwsze z awatarem czy bez awataru masz jako admina?

Emil99
komentarz
komentarz

Wpisałem mam tam jednego uzytjownika w grupie Administratorzy;uzytkownicy 

 

a po wpisaniu netplwiz tak to wyglada 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Zaznacz przy netplwiz to pole co u góry masz czyli aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło dlatego zapamiętaj hasło i nazwę użytkownika i po ponownym uruchomieniu komputera powinno działać.

Emil99
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za pomoc!!!! Dziala 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To pewnie stało się po pewnej aktualizacji windowsa, niewiadomo skąd to się bierze. Jak problem znowu się pojawi to możesz pisać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.