x-kom hosting

8800 GTX 8800 GTS

A43vil
utworzono
utworzono

Tak się oglądalem za grafikami i wpadł mi w oko 8800 GTX ale, widziałem GTX'y po 1200 zł a z ASUSA jest np za

ASUS EN8800GTX GeForce 8800GTX 768MB DDR3 PCI-E...

A teraz moje pytanie brzmi czy to siew ogóle opłaca czy to jakiś chwyt marketingowy ?

AirUpThere
komentarz
komentarz

GTX jest robiony w starszej technologii.... bodajże 0.9 Mikrona i przez to jest dużo słabsza od kart robionych w 0,65mikrona....

Karty te nie zchodzą więc żeby mieć jaki kolwiek zysk jest taka cena....

Bar33t
komentarz
komentarz

8800GTX jest wykonany w technologii 80 nm (0.8), a wiec wydziela wiecej ciepla i jest strasznie prądozerny. Zdecydowanie lepszym wyborem bedzie 8800GTS 512 MB (proces tech. 65 nm, 128 shaderow) ;)

Sonido
komentarz
komentarz

Popieram przedmówców. Kup lepiej 8800GTS jakąś podkręconą wersję.

Machur
komentarz
komentarz

moze i gtx jest w starszej technologii robiony, ale w testach spisuje sie lepiej (3dmark itd), wiecej potokow, wyzsze takty, szybsza szyna pamięci. nawet od wersji 8800gts oc.

http://img254.imageshack.us/img254/2240/76903440bv1.jpg

Bar33t
komentarz
komentarz

Nie nie nie :D .Na tym screenie co nam dales jest porownanie 8800GTX ze starym 8800GTS 320/640mb, ktory ma 96 shaderow i proces 80 nm . My mowimy o zupelnie innej karcie, a mianowicie o tej:

http://allegro.pl/item377941096_nowa_evga_...gwarancji_.html

Ten 8800GTS 512 mb ma (tak jak 8800GTX) 128 shaderow, jest wykonany w technologii 65 nm, a co za tym idzie wydziela mniej ciepla i pobiera mniej pradu.

Wedlug mnie to zdecydowanie lepszy wybor niz 8800GTX ;). W dodatku niezle sie podkreca :D

A43vil
komentarz
komentarz

Czyli jednym słowem chwyt marketingowy i nie opłaca sie tego : ) to dobrze że mój kumpel tego nie kupił xD

Bar33t
komentarz
komentarz

Krotko mowiac 8800GTX byl po prostu pierwszy, ma kilka wad ale ogolnie to swietna karta ;)

8800GTS 512 jest nowszą kartą, bardziej dopracowaną, a co za tym idzie, przy zblizonej wydajnosci bardziej oplacalną :D;)

Machur
komentarz
komentarz
Nie nie nie :D .Na tym screenie co nam dales jest porownanie 8800GTX ze starym 8800GTS 320/640mb, ktory ma 96 shaderow i proces 80 nm . My mowimy o zupelnie innej karcie, a mianowicie o tej:

http://allegro.pl/item377941096_nowa_evga_...gwarancji_.html

Ten 8800GTS 512 mb ma (tak jak 8800GTX) 128 shaderow, jest wykonany w technologii 65 nm, a co za tym idzie wydziela mniej ciepla i pobiera mniej pradu.

Wedlug mnie to zdecydowanie lepszy wybor niz 8800GTX ;). W dodatku niezle sie podkreca :D

no ale szyne ma slabszą nie;>

Bar33t
komentarz
komentarz

Tak ma mniejszą szyne (256 vs. 320 w starym GTS i 384 w GTX), ale na karcie nie robi to zadnego wrazenia i miazdzy starego GTS'a :D

Nocturn
komentarz
komentarz

Kupno GTX'a ma sens jeżeli znajdziemy niedrogo i zamierzamy grać w wysokich rozdzielczościach to odczujemy dość pokaźną różnicę, bynajmniej ja tak wyczytałem (CD-Action).

Markus123
komentarz
komentarz
Kupno GTX'a ma sens jeżeli znajdziemy niedrogo i zamierzamy grać w wysokich rozdzielczościach to odczujemy dość pokaźną różnicę, bynajmniej ja tak wyczytałem (CD-Action).

W CD-Action różne cuda piszą, ale kto wie, może akurat tu mieli rację ;)

Saper
komentarz
komentarz

Niekręcony GTX zazwyczaj wygrywa z niekręconym GTS'em. Ale np. taki 8800TS Evga SSC jest już wydajniejszy od 8800GTX.

Nocturn
komentarz
komentarz
W CD-Action różne cuda piszą, ale kto wie, może akurat tu mieli rację ;)

Czytam to czasopismo od dłuższego czasu, ich materiały są rzeczowe, obiektywne i poparte dowodami. Ufam bardziej komercyjnemu czasopismu niż jakiemuś mniej znanemu portalowi internetowemu :)

Markus123
komentarz
komentarz
Czytam to czasopismo od dłuższego czasu, ich materiały są rzeczowe, obiektywne i poparte dowodami. Ufam bardziej komercyjnemu czasopismu niż jakiemuś mniej znanemu portalowi internetowemu :)

Ja się zniechęciłem do recenzji sprzętu w CD-A po przeczytaniu porównania procesorów. Było to kilka lat temu, dokładnie nie pamiętam już jakie dokładnie egzemplarze testowali. Na pewno był to test procków Intela i AMD, i co tu dużo nie mówić, nieco mnie on rozbawił. Porównywali procesory w rozdzielczościach 1280x1024 czy nawet 1600x1200 przy maksymalnych ustawieniach, obciążających mocno grafikę, na dość przeciętnej wówczas karcie graficznej. Oczywiście wyniki były niemalże identyczne (wąskie gardło - karta), autor recenzji stwierdził więc, że porównywane procesory mają identyczną wydajność :lol:. Kiedy indziej czytałem recenzję jakiejś karty graficznej - w podsumowaniu w minusach był punkt... że ma za długą nazwę, no spoko ;]. Możliwe, że obecnie poziom recenzji sprzętu w CD-A jest już na przyzwoitym poziomie. Aż muszę kiedyś z ciekawość przejrzeć jakiś numer ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.