x-kom hosting

Drukarka sieciowa i ruter

orka
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 

Zamówiłem sobie już drukarke z opcją druku sieciowego. Moje pytanie. Czy ruter który musze mieć aby podłączyć taką drukarke musi mieć oprócz portu usb również serwer druku czy nie musi być koniecznie serwera druku tylko port usb???

 

Ta drukarka to HP Color Laser 150nw (4ZB95A). Kolorowa laserówa. Ma druk poprzez lan i wifi.

 

---

 

Czekajcie bo wszystko mi się pokiełbasiło. Ta drukarka ma port ethernet czyli Rj-45 ,więc podłączam kabelkiem sieciowym drukarke z portem ethernet w ruterze. Tylko pytanie, czy każdy ruter to obsłuży???

Gość
komentarz
komentarz
9 godzin temu, orka napisał:

Czy ruter który musze mieć aby podłączyć taką drukarke musi mieć oprócz portu usb również serwer druku czy nie musi być koniecznie serwera druku tylko port usb

To zdecyduj się, czy drukarka którą kupiłeś ma "opcję druku sieciowego" jak sam to nazwałeś, czy nie? 

9 godzin temu, orka napisał:

Ma druk poprzez lan i wifi.

O tym mówię właśnie - To po co Twój router ma mieć USB?

 

9 godzin temu, orka napisał:

Tylko pytanie, czy każdy ruter to obsłuży???

OMG. Coś Ty się uczepił tego routera.... A jak nie masz routera to co ma niby obsłużyć tą drukarkę????

 

PS. A czy wchodząc na nową stronę jakąś którą pierwszy raz na oczy widzisz zastanawiasz się "czy mój router ją obsłuży"? Przecież dla routera to wszystko jedno co pcha, czy ww strona czy wydruk... Totalnie jeden grzyb...

orka
komentarz
komentarz

Słuchaj może jesteś ekspert w tej dziedzinie informatyki, bo ja niestety jestem zielony, może moje pytania są jak u początkującego ale ja właśnie w dziedzinie druku sieciowego jestem początkujący, więc daj mi troche luzu, ok?

Uczepiłem się rutera bo mam wszystkie porty usb w lapku zajęte, więc druk sieciowy to dla mnie wygoda bo nie musze bawić się w odłączanie i podłączanie poprzez usb.

Ja nie wiem czy mój ruter to obsłuży więc się po prostu pytam. Mam ruter który dostałem od dostawcy mojego netu i ma on 4 wolne porty ethernet.

Gość
komentarz
komentarz

1 uwierz mi, nie uczepiłem :)

2 co Ty się tak denerwujesz?

3 a nie wydaje Ci się że sam znałeś odpowiedź na to pytanie bo sam wszystko opisałeś tak jak trzeba tylko nie umiałeś z tej wiedzy skorzystać (tak jak 99% młodzieży dzisiejszej) ? :(

 

 

 

 

 

orka
komentarz
komentarz

No młodzieżą to ja już dawno nie jestem. Nie wiem czy znałem odpowiedz może i tak, wolałem się kogoś spytać tak dla pewności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.