x-kom hosting

Lista w Word - znalezienie pozycji brakujących w jednym dokumencie

NewJoker
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam 2 pliki, w każdym jest obszerna lista książek. Szukam rozwiązania pozwalającego znaleźć pozycje (wypisane od myślnika) w pliku A, których nie ma w pliku B. Tylko w jedną stronę. Próbowałem oczywiście użyć narzędzia do porównywania dokumentów, ale pokazuje mi zdecydowanie zbyt dużo różnic - podświetla te pozycje w pliku B, których nie ma w pliku A. Czy jest jakiś inny sposób żeby to zrobić ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Możesz użyć programu typu Dupli Find do znalezienia duplikatów, ale to chyba nie do końca rozwiązuje problem... ?

NewJoker
komentarz
komentarz

Dzięki, to już jakiś trop. Może faktycznie trzeba by szukać jakiegoś odrębnego programu do tego, bo sam Word pewnie nie wystarczy. Z tym, że ja potrzebuję czegoś działającego odwrotnie - duplikaty są ok, interesują mnie pozostałe pozycje (nie zduplikowane) i to tylko w jednym dokumencie.

 

Dla pełnej jasności podam jeszcze przykład:

 

Dokument A (książki naukowe, które mam):

- Książka 1

- Książka 6

- Książka 12

- Książka 4

 

Dokument B (wszystkie książki naukowe, które znam i spisałem):

- Książka 1

- Książka 4

- Książka 30

- Książka 6

 

I tu program powinien wskazać tylko książkę 12, ponieważ jest w pliku A, ale nie w pliku B. Czyli chcę znaleźć książki, które mam a których brakuje mi na liście znanych pozycji literaturowych. Nie chcę żeby program pokazał mi tylko książkę 30, którą znam, ale której jeszcze nie mam. Oczywiście tych zduplikowanych (1, 4 i 6) w ogóle nie powinien wskazywać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.