x-kom hosting

Wolna prędkość pobierania na wszystkich komputerach i telefonach

ArmenVanLasso4
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam internet 600mbit/s z Syriona.
Od kilku dni prędkość pobierania z różnych serwisów nie przekracza 20mb/s.

Moja infrastruktura sieciowa wygląda następująco:
Na poddaszu mam serwerownię i w niej główny router światłowodowy od Syriona. Działa w takim trybie, że wszystkie jego porty i wifi są wyłączone poza portem WAN, do którego mam podłączony swój router i na którym mam wszystkie główne ustawienia (połączenie za pomocą POE). Do tego mojego routera kablem jest podłączony serwer, centrala alarmowa i po wifi są podłączone wszystkie gniazdka wifi Gosund (x3szt).

Następnie od tego routera wychodzi jeszcze jeden przewód, który idzie do następnego routera, który znajduje się na piętrze. Do tego routera są podłączone kablami tv na parterze i komputer na parterze oraz po wifi gniazdka Gosund x2szt, 2xWłączniki światła i jeden ESP WROOM. Następnie od tego routera idzie przewód na parter do kolejnego routera.

Do niego są tylko podłączone urządzania wifi 6xWłącznik światła, 8xGosund, 2xCzujnik zalania i jeden ESP WROOM.

W piwnicy mam jeszcze repeater wifi, który łączy mi się z tym routerem na parterze, oraz mam do niego podłączonych po wifi takie urządzenia jak 2 gniazdka Gosund, 1xczujka zalania i zawór wody.

Wszystko skonfigurowane w ten sposób, że routery mają jedną taką samą nazwę Wifi 2.4GHZ i taką samą z dopiskiem _5G dla wifi 5GHZ.

Gdy podłączę się po wifi 5g do routera na poddaszu to prędkość max dochodzi do kilku mb. Na zwykłym wifi 2.4g wynosi max 20mb.

Natomiast łącząc się z routerem na piętrze albo na parterze prędkość drastycznie spada. Dla 5G jest to max 1mb a dla 2.4g 5-6mb.

Testowałem kładąc urządzenia przy samych routerach, gdzie w tym samym czasie żadne inne urządzenie nie korzystało z internetu.

To samo dzieje się na komputerze podłączonym kablem do routera na piętrze..

Próbowałem również powyłączać routery z prądu (serwer jak i routery mają dodatkowe zasilanie awaryjne, więc w razie zaniku prądu wszystko pracuje mi nawet pół dnia), zresetowałem do ustawień fabrycznych, przywróciłem ustawienia z backupu i nic to nie dało.
Natomiast pomiar za pomocą speedtest daje zawsze wyniki na poziomie ponad 600mbit/s.

Co może być przyczyną?

Gość
komentarz
komentarz

Jak skonfigurowane są te routery? Jako router czy jako bridge/ap? Jak to pierwsze to MEGA strzał w kolano :P

 

Tu 

 masz takie pkt.. Zrób je będąc podłączonym do każdego kolejnego routera z łaski swojej. Daj tu screeny.

 

 

 

 

ArmenVanLasso4
komentarz
komentarz

Internet światłowodowy

Sprzęt operatora - GPON HG326. Działa chyba w trybie BRIDGE, bo jest aktywny tylko jeden port LAN.

Mój sprzęt sieciowy - 2x Archer C6, Dlink Dir825 i repeater PIXLINK 300MBPS

Problem z wolnym pobieraniem występuje na każdym urządzeniu zarówno z Windowsem jak i Androidem, po wifi 2.4 i 5 jak i po kablu.

Najpierw kabel światłowodowy mam podłączony do routera usługodawcy Syrion.

Następnie do niego przewodem lan cat7 jest podłączony do WAN Archer C6 (ten jest ustawiony jako router i ma ustawione PPOE)

Następnie z tego Archera jest puszczony kolejny kabel cat7 do portu WAN routera DLINK DIR825. Ten jest ustawiony jako AP Point. Ma wyłączone DHCP.

Następnie z tego routera z LAN mam podłączony kabel cat7 do routera kolejnego - Archer C6. Ten również działa jako AP POINT i ma wyłączone DHCP.

W piwnicy mam jeszcze repeater PIXLINK 300mbps działający podłączony po wifi z routerem Archer C6.

Dzisiaj również sprawdzałem speedtestem i mam ponad 600mbit downloadu i 300mbit uploadu.

Gość
komentarz
komentarz

@ArmenVanLasso4 miałeś zrobić testy które tam są

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.