x-kom hosting

Nie wykorzystywany cały ram - płyta ga-ab350m-ds3h v2

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: LilQuzi ,
LilQuzi
utworzono
utworzono (edytowane)

Menadżer zadań pokazuje że tylko  7,9GB jest w użyciu  a mam 16GB próbowałem w msconfig ale to nic nie dało a w biosie nie widzę opcji memory remap lub profilu xmp 

nie mam zintegrowanej karty graficznej tylko dedykowaną 

 

Płyta Główna: ga-ab350m-ds3h v2

Zapomniałem wspomnieć że sterowniki najnowsze do wszystkiego i czysty windows 10 

 

 

image.png.cc021a374167c934b300f6ef0d886ec8.png

image.png.8d696ece8d6665d7ee482a06ea690977.png

Znalazłem w biosie tylko DRAM Memory Mapping wygląda to tak image.png.cceb0e6a84a18827551fdd16a63be108.png

Mogeto
komentarz
komentarz

W msconfig ustaw wszystko na domyślne, bo tam prędzej pogorszysz niż poprawisz.

Zakładka DRAM Memory Mapping też na domyślne.

Nie wiem czy Twoja pamięć obsługuje XMP, bo nie podałeś modelu.

W których slotach osadziłeś moduły? Powinny być w drugim i czwartym od strony procesora.

  • Dobra wypowiedź 1
slivero
komentarz
komentarz

Musisz podać dokładnie jakie moduły pamięci RAM posiadasz to ważne aby cokolwiek Ci sensownego poradzić. 

  • Rekomendowana odpowiedź
LilQuzi
komentarz
komentarz

Mam 4x4GB Aktualnie przełożyłem pamięci w slotach i teraz normalnie wykrywa 16GB zdecydowałem jeszcze zrobić memtest na razie nic nie ma dam znać jak skończy memtest 

 

Skończył się pierwszy test i narazie zero nie mam czasu teraz trzymać go dłużej więc zostawie go na noc a temat póki co do zamknięcia.

Dzięki wszystkim za chęci pomocy 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.