x-kom hosting

Dostawca internetu tylko przez Wifi

Baldini
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam 2 sprawy:

 

Główny problem jak w tytule. A dokładniej chodzi mi oto, iż wynająłem mieszkanie, nowo oddane budownictwo, gdzie w cenie jest internet, ale tylko przez wifi. Jak można się zabezpieczyć korzystając z takiego internetu. Wiadomo, mając net przez kabel, stawiam swój router i na nim konfiguruję swoją sieć. W przypadku dostępu przez wifi nie znalazłem, jak można to zrobić.

 

2 sprawa dotyczy programów typu klient poczty. Czy te programy można uznać za bezpieczne? (wyciek danych logowania z kont pocztowych).

 

Pozdrawiam.

slivero
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Baldini napisał:

Główny problem jak w tytule. A dokładniej chodzi mi oto, iż wynająłem mieszkanie, nowo oddane budownictwo, gdzie w cenie jest internet, ale tylko przez wifi. Jak można się zabezpieczyć korzystając z takiego internetu. Wiadomo, mając net przez kabel, stawiam swój router i na nim konfiguruję swoją sieć. W przypadku dostępu przez wifi nie znalazłem, jak można to zrobić.

Nie jest to do końca zrozumiałe. To Twoje łącze czy jakiej ogólnodostępne dla każdego z mieszkańców ? 

 

 

2 godziny temu, Baldini napisał:

2 sprawa dotyczy programów typu klient poczty. Czy te programy można uznać za bezpieczne? (wyciek danych logowania z kont pocztowych).


Są to bezpieczne rozważania jak każde inne. Oczywiście trzeba myśleć jak przy każdym innym rozwiązaniu. 

  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
16 godzin temu, Baldini napisał:

klient poczty. Czy te programy można uznać za bezpieczne? (wyciek danych logowania z kont pocztowych).

Aby nastąpił "wyciek" gdzieś musi znajdować się baza, która "wyciekła". Dodatkowo programy te muszą zbierać potrzebne informacje do bazy... Sądzisz że tak się dzieje? 

 

13 godzin temu, slivero napisał:

w cenie jest internet, ale tylko przez wifi. Jak można się zabezpieczyć korzystając z takiego internetu. Wiadomo, mając net przez kabel, stawiam swój router i na nim konfiguruję swoją sieć. W przypadku dostępu przez wifi nie znalazłem, jak można to zrobić.

Dokładnie tak samo :P

Kabel zmienia Ci jedynie tyle i tylko tyle, że masz szybsze i pewniejsze połączenie oraz tyle że po drodze nikt Cię nie "podsłucha". 

 

Widzę że jesteś dosyć mocno przewrażliwiony, to ja proponuję zrobić tak:

1. wstawiasz swój router

2. tunelujesz nim ruch do gdzieś tam

3. łącząc się do tego routera "lokalnie" nikt Cię nie podsłucha, tzn podsłucha ale zobaczy szyfrowaną transmisję i tyle - jedyne co ustali to dokąd prowadzi tunel :)

 

16 godzin temu, Baldini napisał:

Czy te programy można uznać za bezpieczne? (wyciek danych logowania z kont pocztowych).

Aby doszło do wycieku, programy pocztowe musiałyby zbierać dane logowania i trzymać je w chmurze gdzieś u siebie. A jeśli chodzi Ci o "lokalny" wyciek - to taki wyciek zależy TYLKO i wyłącznie od Ciebie - czy pozwolisz na niego. To Ty uruchamiasz na swoim kompie dziwne programy, wchodzisz po stronach nieodpowiednich, klikasz w załączniki maili,  itp... :)

 

Baldini
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o klientów poczty, to chyba dużo mi rozjaśniliście sprawę. Wiadomo, zdrowy rozsądek i nie klikanie w byle co, niezależnie od programów, maili itp to zawsze podstawa.

 

A w sprawie tego wifi, to w sumie nie zdążyłem się zorientować dokładnie jak to wygląda. Wiem na razie tyle, że jest to cały wieżowiec nowo oddany. Wszystkie w nim mieszkania są do wynajęcia i w/g mojej umowy internet jest dostępny tylko przez wifi. Dopytam się szczegółów, czy każde mieszkanie ma jakby "osobne" wifi, czy jest to jakieś zbiorcze.

W sumie to nie ja tam będę mieszkać, tylko córka. Chciałbym jej ten internet jakoś zabezpieczyć (mam na myśli sytuację w której ktoś mógłby stworzyć podobną nazwę sieci, córka zalogowała by się do niej przez przypadek, a wtedy to już wiadomo, co może być dalej). "Na własnej" sieci to już jest troszkę bezpieczniej, o ile córka nie będzie klikać we wszystko co popadnie, bo wtedy też będzie d..a :)

gavron7
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Baldini napisał:

(mam na myśli sytuację w której ktoś mógłby stworzyć podobną nazwę sieci

Nie masz żadnej możliwości aby taką sytuację wyeliminować. Wystarczy stworzyć dokładnie taką samą sieć i czekać :P

 

Teoretycznie niektóre urządzenia zgłoszą Ci że coś jest niepokojące, albo nie będą się logować do sieci itp.. Ale to jest teoria - jak powinno zadziałać - a to czy tak działa zależy od np. urządzenia 

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Update: opatrznie zatem zrozumiałem autora. ;) Tunelowanie może być pomocne jak wspomniał gavron.

gavron7
komentarz
komentarz

@Bromidum a co to ma wspólnego z wystawieniem innego APka?

 

To co podałeś to jak (powiedzmy) że poprawnie skonfigurować router.

Baldini
komentarz
komentarz

@gavron7

 

Chodzi mi oto, że w przypadku routera mogę wyłączyć widoczność nazwy mojej sieci i wtedy "temu komuś" ciężko chyba będzie zrobić sieć o bardzo podobnej nazwie. I chciałbym właśnie coś takiego wykombinować przy dostępie poprzez wifi. To już zawsze jakieś zabezpieczenie. Wtedy córka będzie miała skonfigurowany net tylko dla siebie.

 

Napiszę do tej firmy, jak ten ich internet jest zrobiony.

gavron7
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Baldini napisał:

ciężko chyba będzie zrobić sieć o bardzo podobnej nazwie

Wszystko zależy jak temu komuś się chce i czy ten ktoś nadal jest w "przedszkolu hakerów", czy już jest w "podstawówce" lub wyżej :P. Jeśli nadal w przedszkolu to tak, będzie ciężko :P Ale z drugiej strony, jak już skończył przedszkole i mu się chce bawić z takimi pierdołami jak Twoje wifi, to nie musi podmieniać/duplikować nazwy sieci. Wystarczy skorzystać z tego co pisałem, że to są fale radiowe i po prostu słuchać :P

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.