x-kom hosting

Brak reakcji..

leepokes
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam otóż kilka dni temu stwierdziłem ze nowy sprzęt warto byłoby trochę oczyścić z osadu który się zebrał wewnątrz komory komputera, po oczyszczeniu wszelkich komponentów i jedynie zdemontowania collera na prcocka, ponownie złożyłem całość no i tutaj wynikł problem już po ponownym uruchomieniu komputera. Dźwięk który standardowo był przesyłany przez kabel hdmi do monitora który jest podłączony pod Pc, odtwarzał normalnie lecz ku mojemu zdziwieniu słuchawki oraz system MSI (panel kontrolny audio) nie wykrył tego urządzenia, nie pojawił sie panel jak i słuchawki nie zostały wyświetlone w  panelu sterowania dźwiękiem Windowsa. Zacząłem się bawić w menedżerze urządzenia pousuwałem sterowniki, powygrywałem na nowo ze z strony producenta menu MSi jak i realteka nic nie pomogło dalej nie mam tego panelu, zaktualizowanie wszystkich sterowników również nic nie pomogło, reinstalacja systemu jak się domyślacie również nie poskutkowała, w tym samym czasie zdążyłem 3 razy posprawdzać wewnątrz komputera czy wszystkie kabelki na pewno są wpięta w szczególności Audio jeśli chodzi o stan kondensatorów jestem na tyle laikiem ze raczej nie zauważyłem bym na pierwszy rzut oka sprawdzić czy są spalone czy nie, choć również sprawdziłem. Główkuje czym to moze byc spowodowane inne słuchawki na przednim, tylnym panelu zero reakcji lecz juz sluchawki  podpiete pod monitor/tv przesyłają dźwięk który jest odbierany z hdmi>Totalnie zielony, zapewne głupota ale spróbowałem swoich malych mozliwosc i bez skutku internet wertowany od tygodnia i nic, dlatego tez chciałbym prosić was o pomoc 

Mowa tu o Płycie głownej MSI b450 Gamin Plus MAX

 

W biosie sprawdzałem Panel Audio Hd włączony.

Bios aktualizowany i resetowany ( jest mozliwosc ze moglo cos sie przepalic przy resecie z baterii? )

 

Słuchawki na jacku 3.5mm

leepokes
komentarz
komentarz

Tak myślałem że to bedzie cięzki orzeszek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.