x-kom hosting

Didoa vga gigabyte z590 gaming x

kubusw
utworzono
utworzono

Dzień dobry wszystkim :DNiedawno złożyłem komputer i mam taki problem chyba, mianowicie gdy uruchamiam komputer za 1 razem świeci się dioda vga na płycie głównej cały czas i dopiero gdy zrobię "uruchom ponownie komputer" wtedy znika i już nie świeci. Zawsze świeci przy 1 uruchomieniu. Ogólnie komputer działa dobrze nie ma żadnych problemów z nim tylko ta dioda co może oznaczać ?

 

Komputer: Intel i7 11700KF

                  Rtx 3070 ti vision

                  16 Gb ram ddr4 kingston fury

                  zasilacz be quiet straight power 750w

                  płyta jak juz pisałem gigabyte z590 gaming x 

                 Windows 10 

 

a i wersja biosu na płycie to F5 i patrzyłem są nowsza to czy to w tym jest problem ? Czy trzeba aktualizować bios do najnowszej wersji >

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, musisz zaktualizować BIOS do nowszej wersji.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 5 tygodni później...
kubusw
komentarz
komentarz

aktualizacja biosu nie pomogła 

 

Kolter997
komentarz
komentarz

Spróbuj zerknąć co sie dzieje z diodami przy włączaniu PC'ta. Jeżeli miga dioda CPU, pozniej RAM i zostaje na VGA, to jest możliwe, że w BIOSie masz ustawione autowykrywanie źródła obrazu. Nie pamiętam jaki BIOS miała twoja płyta, ale jak podrzucisz zdjęcie na forum to postaram się pomóc ;)

kubusw
komentarz
komentarz

Tak dokładnie, przechodzi z cpu na dram i na vga i na vga zostaję już cały czas dopiero po restarcie przechodzi dalej na boot i się wyłączają diody. 

Zdjęcia biosu ? 

20220927_102149.jpg

20220927_102132.jpg

  • 2 tygodnie później...
Kolter997
komentarz
komentarz

Wejdź w settings, musisz znaleźć PCI configuration. Tam bedziesz miał wybór czy chcesz używać eGPU czy Dedicated GPU, czy coś takiego. Zobacz czy to naprawia problem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.