x-kom hosting

Bios się nie uruchamia

Kezoto_
utworzono
utworzono (edytowane)

Po restarcie pc, ten nie chce się włączyć komputer nie chcę załadować windowsa, biosa też nie chce włączyć ( jest te logo acera w nieskończoność )

 

Próbowałem wyjmować baterie CMOS na 15 minut 

Czyścić komputer i zmieniać ram ale dalej jest to samo

 

Dodam że speaker nie wydaje charakterystycznego pikniecia przy starcie jak zawsze

 

(Speaker jest sprawny bo gdy wyciągam ram to piszczy )

 

 

 

 

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Zmień bateryjkę BIOSu. Jeżeli nie pomoże prawdopodobnie padła płyta główna. Co robiłeś zanim pojawił się problem?

Kezoto_
komentarz
komentarz

Zanim pojawił się problem to zglitchowal mi się windows i nie ważne co kliknąłem  się zaznaczało ( typowy windowsowy problem z którym miałem problem nie raz ) więc zrobiłem restart a gdy komputer włączył się ponownie już nie lądował windowsa

Bateria biosa nie robi różnicy czy ja wyjmę czy nie

 

 

Btw. Wczoraj dostałem 2 pendrive jakieś używane chińskie twistery które były puste ale problemu z nimi wcześniej nie bylo

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyjmij dysk twardy i zobacz czy uda Ci się wejść do BIOSu.

Kezoto_
komentarz
komentarz

Odpialem dysk i włączyłem komputer ale dalej bez zmian

A co do tej baterii, moja to

 

+ KTS LITHIUM BATTERY Japan STD CR2032

 

To jak kupuje nowa , musi być dosłownie taka sama czy wystarczy by zgadzał się  CR2032?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

To niestety pasuje, że coś się stało z płytą główną i padła.

Kezoto_
komentarz
komentarz

A jest jakiś jeszcze sposób na sprawdzenie czy płyta główna naprawdę padla ? Jak wyciągam tam to speakery piszczą raczej płyta widzi co jest z ramem

Niebieska
komentarz
komentarz
31 minut temu, Kezoto_ napisał:

To jak kupuje nowa , musi być dosłownie taka sama czy wystarczy by zgadzał się  CR2032?

Wystarczy była tego samego rodzaju :) Kup nową, zobaczymy jak zareaguje.

Kezoto_
komentarz
komentarz

Bateria wymieniona ale komputer bez zmian

Niebieska
komentarz
komentarz

A jaką masz obudowę?

Kezoto_
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest to veriton M2631

 

a płyta Acer H81H3-AM V:1.0

IMG_20220823_112516.jpg

Pentium320
komentarz
komentarz

Odłącz absolutnie wszystkie rzeczy, które nie są potrzebne do wystartowania komputera:

- wszystko co na USB

dyski twarde

- napędy optyczne

- dodatkowe karty rozszerzeń,

- pamięć RAM zredukować do jednej kości

- kartę graficzną, jeśli posiadasz i jesteś w stanie użyć zintegrowanej

 

 i sprawdź, czy wtedy przejdzie fazę POST.

 

Logiczne, że wtedy wszystko stanęłoby na komunikacie, że nie ma systemu, ale jeśli by się udało to wówczas zacznij pomału dokładać rzeczy i testować.

Kezoto_
komentarz
komentarz

Podpiąłem tylko wiatrak , ram / monitor i zasilacz / baterie biosu ale komputer dalej bez zmian

Pentium320
komentarz
komentarz

Pozostaje rozłożenie całosci, wyjęcie z obudowy i próba odpalenia na tzw. "pająka", może gdzieś coś robi zwarcie lub nie styka. Jeśli i to się nie uda, to najpewniej coś stało się płycie głównej, może padła kość BIOSu. Raczej ciężko będzie zdiagnozować. Przyjrzyj sie kondensatorom na płycie głównej, czy może któryś przypadkiem nie jest napuchnięty.

Kezoto_
komentarz
komentarz

Płyta główna padła, można zamknąć 

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli niestety jednak dobrze myślałam, że to płyta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.