x-kom hosting

Dylemat z VPN - czy warto bo są problemy

orka
utworzono
utworzono

Cześć

 

Od paru miesięcy korzystam z VPN od Protona wersje płatną Basic. Teoretycznie to fajna rzecz bo daje odrobine anonimowości(ale oczywiście nie całkowicie) ale widze też problemy. Z pocztą. Korzystam z wp i o2. I owszem działa na vpn poczta od tych dostawców ale bardzo często domagają się oni zmiany hasła twierdząc że dzieje się coś złego a to po prostu działa vpn zmieniając serwery z różnych krajów. Średnio raz na tydzień musze zmieniać hasło(tzn. wp i o2 się domaga)  jest to irytujące. Co robić w tej sytuacji?

eryk93
komentarz
komentarz

Proton tak czasem ma, jakiś czas korzystałem, ale trochę spowalnia łącze, więc przeszedłem do NordVPN.

 

Próbowałeś w innych przeglądarkach? Czasem to rozwiązywało problem 

  • Dobra wypowiedź 1
orka
komentarz
komentarz (edytowane)

Wątpie aby zmiana przeglądarki czy VPN Proton czy Nord by coś tu zmieniła. To problem wp i o2 (obecnie obie razem pod jednym szyldem) i ich przewrażliwienia na punkcie bezpieczeństwa. Z wp i o2 miałem też problem z allegro że nie moge z poziomu programu pocztowego poprzez protokół SMTP odpowiedzieć na maila jakiegoś allegrowicza. Tylko z poziomu webmaila z przeglądarki. Czy to nie jest dziwne?

 

---

Chyba zrezygnuje z wp i o2 bo dostane szału jak mam co tydzień zmieniać hasło.

Anawa
komentarz
komentarz

Pewnie podobnie będzie z pocztą Gmail - logowania z różnych adresów IP (różne kraje) i być może trzeba będzie zmieniać hasło.

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 21.08.2022 o 21:05, orka napisał:

To problem wp i o2 (obecnie obie razem pod jednym szyldem) i ich przewrażliwienia na punkcie bezpieczeństwa

To nie jest problem, a tym bardziej przewrażliwienie.

Pomyśl logicznie jak to działa? Dlaczego tak algorytm Cię traktuje? Co może sprawdzać i co brać pod uwagę?

Odpowiedź jest prosta - jedynie co: lokalizację.

A teraz pomyśl - patrzysz na logi i widzisz "dzisiaj, godzina 10:00 logowanie z PL", "dzisiaj, godzina 11:00 logowanie z USA", (..), "dzisiaj, godzina 16:00 logowanie z UK". 

No nie możliwe, prawda? I tak samo zareaguje automat.

Gdybyś zmiany wywoływał rzadziej, np. raz na dzień lub zmiany lokalizacji nie byłyby tak duże to pewnie automaty nie przyczepiłyby się. 

 

To jest moje gdybanie, ale warto sprawdzić jak chcesz ciszę i spokój.

 

Dnia 21.08.2022 o 20:27, orka napisał:

Teoretycznie to fajna rzecz bo daje odrobine anonimowości

Tak, teoretycznie :P a nawet bardzo teoretycznie ale to temat na inny wątek, z resztą poruszany przeze mnie tysiące razy.

 

  • Dobra wypowiedź 1
orka
komentarz
komentarz

To jest przewrażliwienie wp czy o2 bo nie każdy dostawca usługi poczty tak się zachowuje. Korzystam z home.pl oraz linux.pl z ich usług poczty i nikt tam mi się nie wtryndala czy korzystam z VPN czy nie.

Anawa
komentarz
komentarz

Może to po prostu wyjątki. Tak jak pisałem, w przypadku Gmail może być podobnie. Zwróć też uwagę, że poczta home.pl czy linux.pl to płatne usługi, a konto na wp.pl czy o2 może założyć każdy, stąd też pewnie i te usługi są bardziej "przewrażliwione" na podejrzane działania i blokują logowanie poprzez wymuszenie zmiany hasła.

orka
komentarz
komentarz

OK przyznaje częściowo racje. Ale są wyjątki tak jak pisałem. Upierać na siłe się nie będe.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.