x-kom hosting

Bezprzewodowe HDMI (obraz z PC do TV piętro wyżej)

OskarOski
utworzono
utworzono

Cześć, mam PC pod sypialnią (piętro niżej). Chciałbym czasami pograć na PC ale na TV z padem w ręku leżąc w sypialni :) Pada po bluetooth wiadomo że pociągnę. Ale jak jest z obrazem? 1080P i 60 kl/s mi wystarczy, film pewnie ujdzie ale jak z opóźnieniem grając w gry? 

Pentium320
komentarz
komentarz

Za wiele możliwości w zasadzie - niestety - nie ma, i każda posiada jakieś wady, bo sam przerabiałem podobny temat u siebie w mieszkaniu.

 

1. Najprościej wykorzystać Steam Linka, swego czasu sprzedawali dedykowane urządzenie pod to, ale chyba już go nie produkują. Jeśli masz telewizor z Androidem, to możliwe, że znajdziesz nawet na niego natywną aplikację Steam Linka i wtedy obejdzie się bez zakupów. Mam zarówno Steam Linka jak i TV z Androidem, jakiś Philips 55 calowy, z grubsza nie ma to znaczenia. Można też wykorzystać jakiegoś laptopa, może nawet i jakis TV Box albo inna przystawka z Androidem by dała radę, ale tu nie próbowałem - byle po prostu uruchomić Steama i miało dość wydajności.

 

Jeśli zasięg Bluetooth wystarczy z peceta do drugiego pokoju, to możesz łączyć bezpośrednio pod komputer, i to szczerze polecam, bo podłączałem pada do telewizora i drastycznie zwiększa to input lag, i nawet casualowe gry gra się w takim wypadku mało przyjemnie - bezpośrednio działało to lepiej (przynajmniej u mnie z 4 padami od Xboxa i dedykowanym do nich adapterem na USB - może na jednym by to działało lepiej?)

 

1080p i 60fps osiągniesz i chyba na więcej bym się nie porywał nawet mając gigabit po obu stronach, ogólnie gigabit pomiędzy urządzeniami to jest w zasadzie mus, po Wi-Fi raczej nie polecam by uniknąć przycinek lub momentami okrutnej kompresji obrazu. W gry pokroju SpeedRunnersów, Tricky Towers czy Fifę grało się całkiem przyjemnie, ale potrzeba kilka minut przyzwyczajenia się, do bardzo delikatnego opóźnienia (które ostatecznie nie przeszkadza szczególnie w grze, dopóki nie porywałbyś się do jakichś kompetetywnych strzelanek)

 

2. Istnieją takie potworki jak HDMI Over Ethernet, coś w ten deseń: https://www.amazon.com/J-Tech-Digital-Extender-Single-1080P/dp/B00G5RBX2Q/ 

wówczas kupując taki zestaw po kablach ethernetowych możesz transferować obraz z HDMI, ale by było estetycznie to wymaga abyś w mieszkaniu miał poprzeciągane kable między pokojami w ścianach (najlepiej Cat6, bo przepustowość) i w pokojach powyprowadzane gniazdka. Póki co nie kupowałem i robiłem jedynie rozeznanie. Te tańsze przeważnie ograniczone są do transmisji HDMI z wersji 1.4 (więc 1080@60 pójdzie), droższe potrafią i więcej, ale chyba nie ma sensu, bo już na 1.4 możesz technicznie wysycić całe 10Gbps, ale może dzieje się tam w tle jakaś "magia" o której nie wiem. Jak to się sprawdza w praktyce do grania - nie mam pojęcia

OskarOski
komentarz
komentarz

@Pentium320

Kupilem wlasnie Steam Link na olx za 150zł i do tego kabel USB 20m. Tylko kurde właśnie się zastanawiam po cholere ja kupiłem ten steam link skoro moge kupić jeszcze hdmi 20m xD Zobacze czy ten usb 20m dojdzie, jeśli tak to pewnie sprzedam steam link i kupie hdmi 20m. 

Pentium320
komentarz
komentarz

Z kablami dłuższymi niż 5 metrów jest ten problem, że nie wszystkie trzymają parametry jak powinny, a te certyfikowane są absurdalnie drogie. Kiedyś kupiłem taki 15m, i nawet działał z drobną usterką, ze obraz raz na kilka godzin potrafi na kilka sekund zaniknąć, ale przy niskiej cenie, ujdzie. Niestety, to jest trochę loteria.

OskarOski
komentarz
komentarz

@Pentium320 wiem, ale kupuje na allegro przez internet i skoro ktoś to sprzedaje to odpowiada za funkcjonalność produktu. Najwyżej odeślę. 

 

Mam 10m hdmi i sprawuje się bardzo dobrze. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.