x-kom hosting

Problem z prawdopodobnie RAMem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Xendi69 ,
Xendi69
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Przesiadlem sie na nowy sprzet, zobaczylem ze moje pamieci chodza na 2133mhz, wiec postanowilem wlaczyc profil XMP. Po wlaczeniu profilu, zaczelo  sie jakies ,, Inicjowanie automatyczej naprawy" [?] Komputer stal tak 30minut, wiec postanowilem go wylaczyc [ dla mnie to dziwne ze po posiadaniu komputera 4 godziny juz jakas naprawa]. Wlaczam komputer na nowo, i nie podswietla sie ani klawiatura, ani myszka, oraz brak obrazu. Wlaczam i wylaczam komputer, pokazuja sie na dole przyciski do wejscia do biosu, ktore widnialy okolo minute, po kliknieciu komputer nie reagowal. Znowu zrestartowalem. Komputer sie wlacza, i nic, znowu sie nic nie swieci. Komputer sie wkoncu wlaczyl, udalo sie wejsc do biosu ale swieci sie myszka jak i klawiatura, ale nic nie moge robic, taktowanie pamieci jak i procesora lacznie z temperatura sie nie zmienia, no to wylaczam znowu. Komputer sie wlacza, i co 5sekund slychac jakby chlodzenie procesora uruchamialo maksymalne obroty, i po chwili wraca tak jak bylo, i tak caly czas. Poczekalem minute, nic sie nie dzieje. Zrestartowalem komputer, wyczepilem kosc GOODRAM Irdm X 8GB 3200MHz, znowu brak obrazu, brak podswietlenia klawiatury itp. Wlaczam ponownie, komputer normalnie sie uruchamia do systemu, wszystko dziala. Aktualnie chodzi na 1 kostce RAM. Wie ktos co moze byc przyczyna dziwnego zachowania?

 

Edit: teraz to obraz się nie pojawia, monitor sie usypia i tak caly czas

EDIT V2, Doszły mnie słuchy, ze cos sie z systemem stalo, lecz nie jestem pewien 

 

 

 

I5 12400f

gigabyte b660m gaming x [rev1.0]

ASUS GeForce GTX 1660 TUF Gaming OC 6GB GDDR5

G.SKILL 16GB (1x16GB) 3000MHz CL16 Aegis, GOODRAM Irdm X 8GB 3200MHz

Samsung SSD 870 QVO 1TB,

 

KINGSTON(stoi na nim system) SNVS500G 500GB, 

 

 

WDC WD2500JS-00NCB1 250,0 GB

  • Rekomendowana odpowiedź
Xendi69
komentarz
komentarz

Problem znaleziony, problem lezy w płycie głównej. Proszę o zamknięcie 

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Będziesz w takim przypadku wymieniał płytę główną?

Xendi69
komentarz
komentarz

Tak, plyta wymieniona, wszystko dziala jak nalezy. Nozki w sockecie byly powyginane

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.