x-kom hosting

Konfiguracja Routera Vodafone (EasyBox 801A) #2

PandusiX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!
 

(Wiem że już napisałem podobny temat ale, znalazł się nowy problem i nie mam już do tego głowy)


Znalazłem rozwiązanie z problemem połączenia internetu do routera, mianowicie przez (jak oni to nazywają) UMTS STICK. Ucieszyłem się bo znalazłem rozwiązanie ale nadszedł kolejny problem czekam już 1,5h aż ten UMTS STICK przeskanuje tą stronę.1..PNG.bc55f51407566b8287122354b5cf3c32.PNG

Włożona została do niego moja karta SIM bez żadnej blokady numerem PIN, i tak czekam już te 1,5h i dalej nic więc przeszedłem do strony głównej i zobaczyłem że ten mój modem nie jest połączony2..PNG.8a345034f64c86906e5f577d6787a883.PNG  Byłem zdziwiony, na innej podstronie było napisane że mój modem jest połączony.3..PNG.f29c59e37268871bd07fdf26d41a6682.PNG





W tak zwanej pomocy było napisane żeby nic nie zmieniać (Tak to mniej więcej wygląda teraz) niby jest napisane Avaliable ale jak łącze się z telefonem to internet jest niedostępny i loguje mnie  na stronę vodafon-a

 4..thumb.PNG.c4702daf42fc880fa7504c6a0973cdd3.PNG







 

Router Mam podłączony do LAN4, a modem z kartą SIM podłączony na górze 

 300062533_1106750213573490_3227316349506022628_n.thumb.png.38cf08a8d29f7d1c8f9b8cafe8d66984.png

 

 

 

 

 

 

Gdy mam podłączony ten modem to świeci się jedna dioda na czerwono po lewej i mryga co jakiś czas. Wiem że trochę nie wyraźne ale trudno było to uchwycić na telefonie 299797377_1679692225741293_3259083473974628787_n.jpg.f5433f7de82cef6e93efc5e02c9ad644.jpg



W pomocy było napisane jeszcze że można podłączyć do niego modem bezprzewodowo, trzeba było wpisać WPSPIN z routera na stronie bezprzewodowego modemu, ale to nic nie dało (Ani na odwrót) nic nie zmieniałem w ustawianiach. Na internecie też nic nie znalazłem, przynajmniej niczego co by mi pomogło (tak mi się wydaje)

Jeśli ktoś miał też taki problem to bardzo proszę o pomoc :) 

! i jedna uwaga jeśli ktoś będzie chciał mi to wytłumaczyć to proszę jak najprościej się da :) 
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc 
 

 

Anawa
komentarz
komentarz

To chodzi o to, że ten UMTS STICK nie może nawiązać połączenia (brak internetu), tak?

 

Cytuj

niby jest napisane Avaliable ale jak łącze się z telefonem to internet jest niedostępny i loguje mnie  na stronę vodafon-a

To znaczy w jaki sposób łączysz się z telefonem i po co? Nie rozumiem tego fragmentu - czy może wyjaśnić?

 

Jak włożyć kartę SIM do telefonu to normalnie masz internet... ?

PandusiX
komentarz
komentarz

@Anawa  

Tak mniej więcej o to chodzi 

Cytuj
1 godzinę temu, Anawa napisał:

To chodzi o to, że ten UMTS STICK nie może nawiązać połączenia (brak internetu), tak?

 

 

 

Bo w jednym z screenów jest pokazane że internet jest dostępny więc wpisuje Hasło do WiFi i się łączę w telefonie żeby to sprawdzić ale loguje mnie do strony vodafon-a

Cytuj
1 godzinę temu, Anawa napisał:

To znaczy w jaki sposób łączysz się z telefonem i po co? Nie rozumiem tego fragmentu - czy może wyjaśnić?

 

 

 

 

Tak, ogólnie internet mam z Plusa i wykupiony abonament na niego razem z modemem, ale modem nie daje rady więc kupiłem ten router żeby był lepszy sygnał dla reszty mojej rodziny więc dlatego znalazłem gdzieś w szufladzie z elektroniką tan mały modem wyglądający jak pendrive i go podłączyłem urządzenie od razu zostało znalezione ale nie może złapać sygnału z internetem 

Cytuj
1 godzinę temu, Anawa napisał:

Jak włożyć kartę SIM do telefonu to normalnie masz internet... ?

 

 

Gość
komentarz
komentarz

A może zacznijmy od początku.... :)

 

W skrócie - masz router i podłączasz do niego jakiś stary modem GSM na USB z kartą sim i chcesz mieć neta?

 

Jeśli tak, to co to za modem bo mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę że 3G zrobiło papa i stare modemy możesz sobie do muzeum oddać 

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7

O kurcze nawet nie wiedziałem że 3G zrobiło papa (nie śledziłem tych i formacji za bardzo) 

 

Rzeczywiście ten modemik ma 3G nawet nie wiedziałem, dzięki za pomoc bo nawet bym się nie domyślił. Jeśli pojawią się jakieś problemy to dam znać :)

 

Dziękuje jeszcze raz 

Gość
komentarz
komentarz

Najprościej to podłącz modem bezpośrednio pod kompa i zobacz czy nawiązuje połączenie. Wiesz jeszcze nie wszędzie zrobiło papa ale tak czy siak w tym czy następnym roku już go nie będzie nigdzie.

Zwolnili częstotliwości aby zwiększyć pasmo np dla 5G

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7

Właśnie najlepsze jest to że nawiązuje połączenie normalnie i da się korzystać z internetu

Gość
komentarz
komentarz

To może modem obsługuje inne sieci a router nie umie przełączyć? Nie chce mi się sprawdzać co i jak ale sprawdź czy w ogóle ten router obsługuje twój modem i jak tak to w jakiej technologii.

 

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7 @gavron7

 

Właśnie najlepsze jest to że wszystko na temat tego routera jest po niemiecku :/ 

Gość
komentarz
komentarz

Poczekaj. Teraz spojrzałem...

 

Jaki APN user hasło i telefon wpisałeś w konfiguracji ? I jakie możliwości masz w tej liście rozwijalnej ze zdjęcia z konf. routera?

PandusiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7
Wszystko jest tak jak było bo nie wiem za bardzo co do czego służy 

Czyli:
APN - web.vodafone.de
User - Nic 
Hasło - Nic
Numer Telefonu  - *99# 

Potem mam tylko "network operator" i nic więcej 




Tak wygląda cała strona:
obraz_2022-08-22_140035.thumb.png.0071d277bfd7107caae2694f1cf3e897.png

 

Nic poza nią nie ma 

 

Gość
komentarz
komentarz

A jakiego operatora masz? vodafone?

 

Jeśli PL jakiegoś to wpisz w apn - internet.

ewentualnie jeszcze jako user i hasło, również - internet

 

 

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7
Jeśli trzeba coś więcej pokazać z tych innych opcji bo w innych też nic nie zmieniałem (ponieważ jestem w tym zielony) to daj znać :) 


 

@gavron7 Ustawiłem tak jak napisałeś, zresetuje ten router i zobaczymy 

 

@gavron7
Twoja rada pomogła Dziękuję Bardzo <3
Ale głupia sprawa wyszła, okazało się że moja karta SIM od kochanego Plusa ma blokadę PIN o której nawet nie wiedziałem, jutro będę szedł do Plusa i wyjaśnię tą całą sytuację.

A wisienką na torcie jest to że w papierach też nie ma nic napisane na ten temat, jest zablokowana i już :) 

Dam ci Znać jutro około godziny 14:30 czy wszystko jest git :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję 
 

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz
4 godziny temu, PandusiX napisał:

Plusa ma blokadę PIN

to włóż tą kartę do telefonu, zdejmij pin i po sprawie. szkoda nóg...

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7 wiesz co chętnie tylko ze nie wiem jaki jest PIN, nawet tego nie ustawiałem możliwe że jest to ustawione fabrycznie 

Ale tak czy Siak musze iść 

Gość
komentarz
komentarz

Pin masz na "dużej karcie"

PandusiX
komentarz
komentarz

@gavron7
Wpisałem PIN dałem "Apply" czekałem 1,5h znowu i dalej nic Cały czas jest napisane że UMTS-Stick skanuje strone 

Gość
komentarz
komentarz

no to ja nie wiem, opcje są 2

1. albo coś źle robisz

2. albo ten router nie koniecznie współpracuje z tym USB

PandusiX
komentarz
komentarz

Spróbuje jeszcze raz z tym modemem, jak się nie uda to go zwrócę bo nie widzę innej opcji 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.