x-kom hosting

Problem z przegrzewaniem CPU na chłodzeniu AiO 360

disojka
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemanko,jak w temacie, od jakiegoś miesiąca mam problem z wysokimi tempami w grach. Godzinna sesja przykładowo w AC Odyssey kończy się tempami dobijającymi do setki na aio co myślę nie powinno się dziać mimo że to procesorowa giera, w starym Shadow of Mordor z 2014 też tempy na poziomie 72 stopni. Komp nie resetuje się, nie wyłącza, throttling wiadomo jest i fpsy spadają, definitywnie coś jest nie halo. Zauważyłam że na pulpicie też zdarza się że temperatura dobija momentami nawet do 72 stopni,zdarzają się takie skoki. Jakiś tydzień temu robiona była aktualizacja biosu która zmieniła ustawienia na default,nic tam nie ruszałam,nie jestem ekspertem :)
Podaję w razie czego wszystkie parametry kompa i screeny z hwinfo po 1,5 godzinnej grze.

 

Chłodzenie: MSI Mag Core Liquid 360r zamontowane na górze
Proc: i9 10900kf
Grafa: RTX 3080
Płyta: MSI Z490 Gaming Plus
Ram: 32GB G Skill RipJaws V 3200 CL16

Obudowa: Cooler Master Master Box TD500 Mesh
Wentylatory: 3 na przodzie od Cooler Mastera Sickleflow 120 i 1 z tyłu ten sam
Zasilacz: Seasonic Prime GX-850
Dyski: 1 TB ssd Crucial P1 i 2 TB Toshiba P300

Powiedzcie czy coś da się zrobić samemu zanim oodam chłodzenie na gwarancję,czytałam opinie że ludziom zaczęło siadać te MSI, ewentualnie czy coś w kompie zmodernizować żeby hulało,cena nie gra roli,ma śmigać z normalnymi temp ;)
Czy można przyczyna leży w samym procesorze czy gdzieś indziej..
Z góry dzięki za odpowiedzi,pomóżcie bo sprzęt myślę że całkiem spoko a pograć nie idzie normalnie bez stresu ;/1916794640_Beztytuu.thumb.png.bcb51085cdcb2e4f345d310ed6417945.png548709443_Beztytuu1.thumb.png.f210f2b2c646b99f2a23ecaec7d8642c.png1918140751_Beztytuu2.thumb.png.a9b12347978d6364333a2108656478c3.png675772173_Beztytuu3.thumb.png.27b3de6eee723f1c69907736e594bf5f.png1548295327_Beztytuu4.thumb.png.ea0085da8723042d239316c9b835c88d.png

Sławomir
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie to wina chłodzenia, może być z tej wadliwej serii w której to rosło coś w płynie i zapychało finy w blokopompie.

 

Samemu bez utraty gwarancji lub wymiany chłodzenia to nic nie zrobisz.

 

Jakiś czas temu MSI zrobiło akcję aby oddawać ich AiO jeśli po  jakimś czasie, znacząco rosły temperatury podczas użytkowania.

disojka
komentarz
komentarz

@Sławomir tylko poprawie ze samej nie samemu,dziękuję za odpowiedź :)

Też podejrzewam że wina leży po stronie chłodzenia i czytalam te setki negatywnych opinii na morelach,xkomie i nawet na angielskich stronach,ludziom padało po ok.7 miesiącach a ja składałam kompa w grudniu więc no :p

Trzeba będzie zmienić :)

Dodam że jakiś tydzień temu wysypywało bluescreeny w losowych momentach,nie wiem czy jest to powiązane, niestety nie sprawdzałam wtedy temperatur ale bsodów już nie ma,same się naprawiły :D

  • 2 tygodnie później...
turborzeznik
komentarz
komentarz (edytowane)

jak sie uda dostac zwrot pieniedzy, to polecam AiO od NZXT np. kraken x73/z73

disojka
komentarz
komentarz

@turborzeznik dzieki za polecenie, tez slyszalam o nim dobre opinie ;)@turborzeznik

turborzeznik
komentarz
komentarz

Sam mam kraken x62 na i7 8700K (bez delida!) po OC wszystkie rdzenie na 5.0GHz@1.3v pasta thermal grizzly i w grach typu destiny 2 wszystko na maxa w FHD mam na CPU max 65 stopni w cieplejsze dni. Wczoraj w nocy jak grałem to z ciekawości sprawdziłem i był max 59 tak że NZXT bardzo polecam

disojka
komentarz
komentarz

@turborzeznik @turborzeznik u mnie i9 10900kf to pewnie będzie więcej stopni wiadomo ale też słyszałam dobre opinie o NZXT ;)

Chciałam z czasem zrobić OC ale na pewno nie na tym żałosnym chłodzeniu które mam bo bez OC juz mam po 100 stopni :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.