x-kom hosting

Problem z czasem ładowania się strony, wordpress

rapmen123
utworzono
utworzono

Witam, zrobiłem stronkę na wordpressie i wszystko super śmiga oprócz czasu ładowania się witryny, czasami jest to pare sekund. Zmniejszyłem jakość zdjęć wtyczką na wordpressie ale nadal długo się ładuje. 

Google PageSpeed Insights pokazuje żeby usunąć nieużwany kod css, próbowałem ale nie idzie mi to. Macie jakieś rady? :)

ccc.png

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Spróbuj na początek zainstalować wtyczkę Autoptimize i daj znać jak zmieniły się parametry.

 

Jakie jeszcze wskazówki wyświetlają się oprócz usunięcia nieużywanych CSS'ów?

  • Dobra wypowiedź 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Hej, nic się nie zmieniło. Próbowałem już tej wtyczki używać jak i wielu innych :(

 

To reszta wskazówek.

 

vvvv.png

-n3veR
komentarz
komentarz

Zależy od kilku czynników w sumie. Co doinstalowałeś do WP; jakiego motywu używasz; jak duże obrazki wrzucasz; jaki masz hosting?

 

Mogę pomóc poprawić prędkość ładowania bez miliona wtyczek, ale odpłatnie. Poza tematem.

Anawa
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie sporo skryptów ładuje się na stronie. Sprawdź informacje w obrębie "wyeliminuj zasoby blokujące ładowanie".

  • Dobra wypowiedź 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Udało mi osiągnąć wynik 57 na telefonie i 94 na komputerze i dużo szybciej się stronka ładuje. Pobawiłem się tym autoptimize i wp fastet cache.

Teraz tak mi pokazuje na pagespeed insights i chciałbym żeby na telefonie jeszcze się szybciej ładowało. Masz rady co do tego? 

ff.png

Anawa
komentarz
komentarz

Musiałbyś szczegóły podesłać: jakie skrypty są na stronie i co blokuje renderowanie. Może też stronę przetestować tutaj: https://web.dev/measure/

rapmen123
komentarz
komentarz

To mi pokazuje, jak mogę to polepszyć?

ccc.png

Anawa
komentarz
komentarz

Dawno nie zajmowałem się Wordpressem, natomiast tutaj widzę, że czas TTFB jest wysoki (gdzie masz hosting)? Można by przejść na hosting litespeed + zainstalować wtyczkę litespeed cache. Używanie Cloudflare niekoniecznie oznacza, że strona będzie działać szybciej... Zastanowiłbym się także na sensem używania usług typu shortpixel (optymalizacja obrazków), bo obraz jest pobierany z ich serwera, co wydłuża czas wczytywania strony. Na koniec trzeba by sprawdzić szablon - czy jest dobrze zoptymalizowany i dokonać ewentualnych poprawek w kodzie strony, tak aby strona się szybciej wczytywała. I też można zrobić przegląda zainstalowanych wtyczek, bo one też mają wpływ na czas ładowania się strony.

  • Dobra wypowiedź 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Na hostinger. Jest tam właśnie w menu opcja litespeed i jak się włączy to ta wtyczka się instaluje, ale miałem to i nic się nie zmieniło...

Shortpixel użyłem tego do zoptymalizowania właśnie obrazków ale już nie używam i odinstalowałem, ale najwidoczniej działa to nadal.... Szablon mam kupiony ze stronki themeforest i jest on postawiony na darmowym motywie ale poprawiać kodów to nie umiem... Wtyczki są ogarnięte, tylko parę jest włączonych jak autoptimizer, site kit od google, elementor bo tutaj robiłem stronkę na tej apce.

Anawa
komentarz
komentarz

Dziwne, przy włączeniu litespeed i wtyczki powinna strona przyspieszyć. Może trzeba jakiś czas odczekać... ? Możesz też sprawdzić inne strony, które mierzą czas ładowania strony i pokazują różne parametry (np. https://gtmetrix.com/ czy https://gtmetrix.com/). Często zamieszczone są też podpowiedzi co zoptymalizować, żeby strona szybciej się wczytywała.

  • Dobra wypowiedź 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Udało mi się osiągnąć spoko wynik 70-80 na mobile po zabawie z litespeed :) Ale jest jeden problem, mianowicie jak wchodzę na speed insights to nie pokazuje mi grafiki strony tzn jest takie kółeczko jak na SS. Ogólnie strona działa normalnie, tylko to kółeczko jest też na firefox i explorerze, czyli nie działa mi stronka na tych dwóch przeglądarkach :o Masz do tego jakieś rady?

vvv.png

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy w tych dwóch przeglądarkach strona nie wyświetla się prawidłowo czy tylko nie ładuje się zdjęcie ze strony w ramach PageSpeed Insights? Jeżeli tylko w PageSpeed to nie ma czym się przejmować. Być może jest to kwestia Javascript albo konfiguracji wtyczki Litespeed cache.

 

Obrazki możesz jeszcze zoptymalizować poprzez stronę

 

https://tinypng.com/

 

a później

 

https://convertio.co/pl/png-webp/

  • Dziękuję 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Na pagespeed się nie pokazuje stronka tak jak na ss i przeglądarka w ogóle nie wczytuje strony. Na explorerze i mozilli, bo np na edge już działa normalnie. I właśnie nie wiem co miałbym zmienić tzn jakie ustawienie, żeby też te przeglądarki odpalały stronke..

Anawa
komentarz
komentarz

Jakie masz dostępne ustawienia wtyczki litespeed cache w ramach Wordpressa?

  • Dobra wypowiedź 1
rapmen123
komentarz
komentarz

W sensie o które dokładnie ustawienia chodzi?

Ogólnie ustawiłem opcje z poradnika z yt, ale nie wszystkie bo jak właczyłem niektóre to były błędy na stronie

vvvv.png

Anawa
komentarz
komentarz

Tak, trzeba by poprzeglądać poszczególne opcje. Niestety, nie orientuje się zbytnio w ustawieniach LiteSpeed Cache.

  • Dziękuję 1
rapmen123
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc :)

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Teraz już lepiej prezentują się wskaźniki PageSpeed Insights?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.