x-kom hosting

2022-08 Aktualizacja systemu Windows 1 version 21H2 (KB5016616) BSOD błąd usbvideo.sys

Minionek
utworzono
utworzono

Witam,

Po pobraniu i próbie instalacji najnowszej aktualizacji Windows 10 (KB5016616) po restarcie komputera wyskakuje mi BSOD z komunikatem : DRIVER_UNLOADED_WITHOUT_PENDING_OPERATIONS. Źródło problemu : usbvideo.sys 

 

Próbowałem już kilka razy instalować i zawsze ten sam problem, następnie można jedynie wybrać przywracanie systemu lecz gdy wyłączę komputer na godzinkę lub dwie to uruchamia się ponownie normalnie ale już z cofniętą aktualizacją systemową. Ogólnie muli cały czas gdyż w tle pobiera cały czas tą aktualizację i próbuje zainstalować. Na chwilę obecną odroczyłem wykonywanie aktualizacji w systemie. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Komputer został zeskanowany antywirusem Norton 360 lecz nie wykazał żadnych wirusów. Proszę o pomoc. 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

To jest świeża aktualizacja. Rzeczywiście, może występować taki problem.

 

Sprawdź, czy któryś z filmików na YouTube nie pomoże rozwiązać Twojego problemu (a filmików o aktualizacji KB5016616 jest już sporo):

 

https://www.youtube.com/results?search_query=KB5016616

Minionek
komentarz
komentarz

@Anawa  Dzięki za pomoc, podziałała ostatnia z 4 metod z filmików czyli nadpisanie plików Windows na odpalonym komputerze i zachowanie obecnych plików. 

 

Teraz wyświetlił mi się komunikat przez Norton 360 że strona 360yield.com śledzi moje działania, czy mam się przejmować tym i starać się znaleźć sposób aby to usunąć czy to tylko typowa reklama Nortona żeby kupić subskrypcję na program Norton AntiTrack. 

Anawa
komentarz
komentarz

Fajnie, że ta metoda pomogła :)

 

Co do strony 360yield.com to trudno mi powiedzieć - możesz zablokować śledzenie, jeżeli jest taka możliwość.

Minionek
komentarz
komentarz

@Anawa Z tego co widzę to najprawdopodobniej to jest tylko reklama Nortona żeby zakupić dodatkowy program. Przeskanowałem komputer Malwarebytes AntiMalware i nie znalazł nic. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.