x-kom hosting

Skąd ściągnąć Win7 Pro OA

Lucas1981r
utworzono
utworzono

Witam!
Mam problem - zmieniam dysk w Lenovo T440p i chce postawić nowy system...
Laptop na firmę kupiony z innej firmy...jest na nim oryginalnie zainstalowany "Windows7 Pro OA for Lenovo" wersja EN (version 6.1 build 7601: Service Pack 1)- czy instalując od nowa system muszę mieć go od Lenovo? (skąd w takim razie ściągnąć go aby było legalnie i podczas kontroli nikt się nie przywalił?)
i czy musi być znów wersja EN? jak to jest?

Pozdrawiam serdecznie

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Sprawdź, czy laptop nie ma partycji recovery. Wtedy możesz przywrócić łatwo system.

Lucas1981r
komentarz
komentarz

@Anawa właśnie niestety nie ma :/

 

ps. jak to jest z legalnością przejścia win7 na win10? ogolnie data byla podana do kiedy mozna to legalnie zrobic...ale narzedzie nadal dostepne na stronie microsoft...

Anawa
komentarz
komentarz

Nie wydaje mi się, aby była możliwość aktualizacji z Win 7 na Win 10, choć może ktoś wyprowadzi mnie z błędu... ? @eryk93 wiesz może?

  • Dobra wypowiedź 1
Lucas1981r
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak działa ale na polskiej stronie jest napisane:

"Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r. Aby przeprowadzić uaktualnienie do systemu Windows 10, musisz mieć komputer spełniający wymagania i kupić pełną wersje oprogramowania"

za to u naszych sąsiadów  - kumpel dzwonil na początku wiosny -> Niemcy i Czesi po telefonie na linie mówią że spokojnie można darmowo to zrobić :) )
Do tego na stronie EN widnieje taka informacja ->

Czyżby Microsoft Polska inną politykę prowadził??

 

 

PS.tak mam naklejke na T440p pod bateria "Windows 7 PRO OA for Lenovo" wersja EN

Edytowane przez Lucas1981r
  • 8 miesięcy później...
Maxam
komentarz
komentarz

@Lucas1981r

Cytuj

 

Do tego na stronie EN widnieje taka informacja ->

Czyżby Microsoft Polska inną politykę prowadził??

 

 

Mylisz pojęcia. To jest informacja wyłącznie n/t możliwości aktualizacji, a nie jej legalności obecnie. Mówi tylko o tym, z jakiej wersji systemu można jej dokonać (Win 7 w górę).

Jeżeli masz oficjalne potwierdzenie od M$, że bezpłatna legalna aktualizacja z licencji Windows 7 do Windows 10 jest możliwa, to podaj źródło. Owszem na dzień dzisiejszy 17.04.2023 da się zaktualizować, system Windows 10 przyjmuje stare nr seryjne Win 7, ale czy jest to legalne tego nie wiem (zakładając że masz na komputerze naklejkę z licencją przynależącą do tego komputera, a nie z innego). Jest wiele mitów i niejasności, a z tego co wiem Microsoft unika jednoznacznej odpowiedzi. Teoria jest taka, że M$ daje ciche przyzwolenie np. ze względów bezpieczeństwa,  a biorąc pod uwagę sprzętowe wymagania Windows 11, po zakończeniu wsparcia Win 10 w dniu 14 października 2025 r., sprawa i tak przestanie mieć znaczenie, bo komputery z Win 7 na pewno ich nie spełniają i będą musiały zostać wymienione na nowe.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.