x-kom hosting

Zły region oraz waluta, mimo dobrego ustawienia lokalizacji

yep50
utworzono
utworzono

Witam, dzisiaj jak codziennie wchodzę sobie na przeglądarkę wpisuję rzecz, która mnie ciekawi i nagle wyskakują mi oferty nie po polsku, z stron czeskich oraz w walucie czeskiej.
Co ważne stało się to nagle i kompletnie nic nie ruszałem w ustawieniach, wszystko jest tak jak zawsze. W koncie gogle wszędzie ustawiona dobra lokalizacja i język to samo w opcjach systemowych. Reinstal przeglądarki nic nie dało tak samo wylogowanie sie z konta gogle. Co ciekawe gdy na telefon przyszło mi potwierdzenie dwuetapowe, ukazała się ciekawa lokalizacja.
Mam nadzieje, że ktoś wie o co chodzi bo ja po dobrych kilku godzinach próby naprawienia tego juz wysiadam.
 image.thumb.png.4f1fd656f49cb9b3274f14c3148e4299.pngimage.jpeg.3e57f967e072add66a3c566d457960b6.jpeg

gavron7
komentarz
komentarz

A co na to inne urządzenia w tej sieci? Jaką lokalizację wskazują?

 

Co się wydarzyło:

1. Masz zainfekowany router (bo jak rozumiem to Twoja sieć)

2. Ustawione proxy (nieraz przez świrusy jakieś)

3. Twój ISP ma problem i jego adresacja jest pokazywana pod inną lokalizacją (jeśli tak jest należy zgłosić to swojemu ISP)

 

yep50
komentarz
komentarz

Na innych komputerach wszystko jest normalnie także wykluczyłbym zainfekowany router.
Jak zmienic te proxy? wątpie czy mam virusy mam premium antyvirusa który dobrze mi służy od 2 lat i jak dla mnie spełnia swoje zadanie.
Jeżeli dobrze rozumiem to isp nie ma problemu bo by inny użytkownicy internetu też by posiadali owy problem.
Dodam że strony pokazuje mi normalnie w języku polskim, jedynie te reklamy sprzedaży tak zepsuło.


 

gavron7
komentarz
komentarz
30 minut temu, yep50 napisał:

mam premium antyvirusa

Dobre stwierdzenie, szkoda że nieprawdziwe. W czym ma Cię to niby ochronić?

 

 

31 minut temu, yep50 napisał:

Dodam że strony pokazuje mi normalnie w języku polskim, jedynie te reklamy sprzedaży tak zepsuło

Strony są pokazywane na podstawie języka przeglądarki, a reklamy na podstawie geolokalizacji.

 

Skoro inne urządzenia ok, to zostaje proxy. Gdzie? Nie wiem nie używam dziwnych systemów więc Ci nie powiem.

Możesz sprawdzić czy to w systemie problem uruchamiając jakiegoś Linux live i sprawdzając w nim.

yep50
komentarz
komentarz

Nie ma dziwnego systemu, mam normalny win 10 pro

 

gavron7
komentarz
komentarz

@yep50 Nie?

Na normalnym systemie od razu widać co się dzieje, o ile w ogóle takie coś miałoby miejsce. Mam tu namyśli system a nie zabawkę - Linux'a :)

np. mój komp nie widział antywirusa od ok 99 roku.

Wracając do tematu, zrób tak jak pisałem wyżej na szybko możesz sprawdzić odpalając jakiegoś live'a

yep50
komentarz
komentarz

Mam pobrać linux live i tam nim coś podzialać? bedzie działal na systemie win10?
Antyvirus to sprawa indywidualna, ja swojego mam i dobrze wiem jak działa, dlatego mi pasuje.

 

gavron7
komentarz
komentarz

Tak tak, wiesz... 

Wytłumacz mi w jaki sposób ma Linux działać pod windowsem?

To jest system a nie program...

yep50
komentarz
komentarz

Nie może linux działać pod windowsem bo oba to są systemu, dlatego pytam bo każesz mi pobrac linux live podczas gdy juz wczesniej 2 razy cie informowałem że posiadam win10, Czasami widząc twoje wypowiedzi, nie wiem czy widzę w nich pomoc, czy pogardę wobec mnie. 

gavron7
komentarz
komentarz
2 godziny temu, yep50 napisał:

czy pogardę wobec mnie.

Wobec Ciebie nie - wobec pokolenia > 2000... Nic nie ogarniacie sami.

 

2 godziny temu, yep50 napisał:

Nie może linux działać pod windowsem bo oba to są systemu, dlatego pytam bo każesz mi pobrac linux live podczas gdy juz wczesniej 2 razy cie informowałem że posiadam win10

To pobierz, "wypal" na usb lub CD i do przodu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.