x-kom hosting

Słaby sygnał WiFi

Ariouss
utworzono
utworzono

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem ze swoim internetem otóż, posiadam kartę sieciową intel r wifi 6 ax201 160mhz, mój router sroi dosłownie 5 kroków ode mnie, w salonie a ja za ścianą z regipsów mam zaledwie 1 kreseczkę połączenia, internet mam z orange, starałem się automatycznie jak i ręcznie zaktualizować swoją kartę jednak nic to nie dało, w grach ping w losowych momentach skacze mi do kosmicznych sum a i filmiki na YT ciągle się zacinają nawet na niższych jakościach, karta sieciowa co prawda najwyszych lotów nie jest, ale też chyba nie jest aż tak kiepska, żeby nie łapać zasięgu. Z początku myślałem, że jest to związane, z urządzeniami podłączonymi do sieci jednak nawet gdy jestem sam w domu, problem ciągle jest mimo, iż tylko ja korzystam aktualnie z internetu.obraz_2022-08-13_152455352.png.6928d89a9d4523763235f441d4ba2bcf.png

Gość
komentarz
komentarz
19 godzin temu, Ariouss napisał:

sum

wartości

 

A co na to wszystko inne urządzenie które jest w tym samym miejscu do sieciówka/antena tego kompa?

Ariouss
komentarz
komentarz

Telefony śmigają ogólnie bez większych zarzutów, co jakiś czas zdarza się tylko rozłączenie. drugi laptop w ogóle nie był używany od chwili tych problemów, jednak gdy udostępniam sobie hotspota z telefonu zasięga mam maksymalny mimo iż dla próby kładłem telefon obok routera. Dzwoniłem do Orange, twierdzą, że u nich wszystko gra, ale myslę,że gdyby chodziło o moja kartę sieciowa miałbym takie same problemy z łączeniem się przez telefon.

Gość
komentarz
komentarz

Odpal wifianalyzer na fonie i zrob zdjęcia parabol i na 2,4 i na 5GHz - w miejscu gdzie stoi router i w miejscu gdzie masz ten kompuer. Łącznie 4 foty 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.