x-kom hosting

Czarny ekran chwilę po wlaczeniu

HeXo
utworzono
utworzono

witam, mam problem taki że gdy włączyłem komputer i włączyłem steam to komputer chwilkę działal a potem tak dziwnie się zgasił ekran jak by na dole taki zielony pasek poszedł no i monitor zaczął pokazywać brak sygnału. Wyłączyłem i włączyłem, loguje się i znowu chwilę działal a potem czarny ekran i brak sygnału o co chodzi ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Daj zdjęcie jak wygląda ten ekran z zielonym paskiem.

HeXo
komentarz
komentarz

@Niebieska @Niebieskawiec tak, procesor mam ten nie Intel tylko taki drugi, 16 ramu, płyta główna to gigabyte, karta GTX 970 taka zielona marka, więcej to nie wiem jak tam

a zdjęcia nie mam jak bo ten pasek się pojawia na ułamek sekundy 

HeXo
komentarz
komentarz

@anioł2009 ale skąd mam to przeczytać ja nie znam się, głupia jestem

TMRE
komentarz
komentarz

To, że zielona marka to wie, ale specyfikacji nie umie podać... Jeżeli działa Ci tryb awaryjny z obsługą sieci, to zainstaluj Speccy, uruchom go , zrób zrzut ekranu uruchomionego programu (Prnt Screen, obok F12), a następnie wchodzisz do Paint -> Wklej i przesyłasz plik. 

Zasilacz jaki jest tego nie wie nikt

.Zielony pasek/paski mogą świadczyć o końcu żywota karty graficznej lub zasilacz pociągnął za sobą kartę graficzną. 

HeXo
komentarz
komentarz

ja do pulpitu normalnie się mogę dostać tylko po tak z 3 minuty miną i co kolwiek robię to odłącza się jak by monitor ale on działa bo PS4 działa na nim też 

TMRE
komentarz
komentarz

Czy ty rozumiesz polski ? 

Karta graficzna w komputerze, a PlayStation to chyba różnica?

HeXo
komentarz
komentarz

Jak to chyba, napewno jest różnica. Co ty kolego :)

Mogeto
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie karta graficzna Ci siada, ale nie wiemy tego na 100%.

Trzeba sprawdzić czy komputer pracuje poprawnie na zintegrowanym układzie graficznym.

Czy Twój komp posiada zintegrowany układ graficzny? Tego nie wiem, bo nie podałaś specyfikacji.

 

Jeśli posiada:

Trzeba wyjąć kartę graficzną (GTX970) z komputera i podłączyć przewód sygnałowy monitora (HDMI czy czego tam używasz) do płyty głównej komputera. Jeśli na zintegrowanej wszystko będzie okej, to duże prawdopodobieństwo że winny jest GTX970

 

Jeżeli nie posiada:

Trzeba włożyć inną dedykowaną kartę graficzną, czyli musisz skombinować sobie od znajomego lub innego źródła dowolną kartę graficzną na PCI-E i sprawdzić czy komputer normalnie działa.

  • Dobra wypowiedź 1
HeXo
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto nie ma zintegrowanej ale też mieszkam na wsi i tu nikt karty miał nie będzie a ja też za bardzo w rodzinie pieniędzy nie mam. zrobiłam teraz też test i po chwili działania wiatrak zasilacza tak brzęczy i wolno się kręci 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jak otworzysz komputer, to na płycie głównej bardzo często napisany jest jej model. Jak go podasz, wtedy wiadomo czy masz integrę czy nie.

HeXo
komentarz
komentarz

Gigabyte b450m ds3h v2

Mogeto
komentarz
komentarz

Jednak w przypadku tego komputera integra jest w procesorze.

Jeżeli nazwa Twojego procesora kończy się na literę G lub GE (czyli np Athlon 200GE, Athlon 3000G, Ryzen 2200G, Ryzen 2400G, Ryzen 3200G, Ryzen 3400GE i tak dalej) to masz integrę.  Jeżeli na inną, to nie masz.

 

HeXo
komentarz
komentarz

jeśli to pomoże to kartę graficzną mam od brata wiele starszego a reszta była świeżo kupiona (brat nie może pomóc bo się odciął)

karty w procesorze nie ma bo komputer nie działa po tym jak podpiełam HDMI do płyty głównej, monitor pokazuje brak sygnału tak jak i telewizor i po zmianie kabla na inny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.