x-kom hosting

Składanie PC- kolejność i kompatybilność zespołów

romario77
utworzono
utworzono

Witam ponownie,
Panowie\Panie, zabrałem się właśnie za składanie skompletowanych podzespołów PC.
Z racji tego iż robię to pierwszy raz proszę o waszą pomoc i wyrozumiałość co do moich pytań.
Poniżej podaje wszystkie podzespoły , które chciałbym podłączyć w całość:
1. Obudowa Genesis IRID 505
2. Płyta g. MSI Z590 Torpedo
3. CPU i7 11700F
4. GPU GTX1060 6GB Strix
5. Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 980
6.Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black
7.Dark Rock Pro 4 120/135mm
8.SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze

No i teraz właściwie planuje zamontować CPU , RAM , dysk i dopiero chłodzenie przed instalacją płyty w obudowie.
Mooje pierwsze pytanie dotyczy instalowania Dark Rock Pro4 a mianowicie jego kompatybilności , ponieważ mam dwa rodzaje tzw. backplate dla Intela tzn jeden zestaw dla LGA 2011(-3)kwadratowy ILM/LGA 2066
oraz drugi dla LGA 1150/1151/1155/1156/1366
lecz nie ma słowa o serii 1200 a przecierz ta płyta to własnie 1200 socket ?
Ponadto chciałbym się upewnić że prawidłowo zrozumiałem w instrukcji płyty głownej oznaczenie" Case standoff keep out zone" - wnioskuję aby prawidłowo zamontować dystansy odnośnie rodzaju płyty głownej w obudowie. Skoro ta płyta to ATX więc wszystkie dystanse zainstalowałem w otworach z oznaczeniem A czyli dla ATX. Natomiast nie jestem pewien dlaczego na płycie głównej są zaznaczone na biało trzy punkty z tym oznaczeniem "Case standoff keep out zone"?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.