x-kom hosting

Podłączenie wewnętrznego napędu po USB - SATA do USB 3.0

Revanspl
utworzono
utworzono

Cześć!


Nie znalazłem odpowiedzi - może źle szukałem. Z racji pracy na danych medycznych często pracuję na płytach - potrzebuję napędu. Napędy po USB, jakoś mnie średnio lubią - nie ważne :D. Mam kilka napędów wewnętrznych - DVD i chcę dokupić Blu-ray. Chcę podłączyć taki napęd po USB (najlepiej 3.0). Napędy mają normalne złącza SATA - mam czytniki do dysków różnego rodzaju, również bez obudowy (po prostu kabelek ze złączem SATA z jednej strony - z drugiej zasilacz i USB), niestety komputer nie widzi napędu. Dyski są normalnie widoczne. Czy macie pomysł może jak to połączyć? Kolega podpowiedział, że napędy często mają zasilanie po 5V (nalypka świadczy, że 12 też może być, ale wiecie - człowiek szuka wszystkiego). Fajnie by było jakby ktoś od razu polecił może jakiś produkt do połączenia.

 

Szczytem marzeń byłoby w ogóle coś w rodzaju zewnętrznej obudowy na napędy optyczne 5,25" - istnieje taki cud? Albo źle szukam, albo wyszukiwarka google też mnie nie lubi.

Temat może być śmieszny - ale jednak dla mnie ważny. Z góry dziękuję za pomoc :)

Sławomir
komentarz
  • 2 tygodnie później...
Revanspl
komentarz
komentarz

@Sławomir Dziękuję! Poszukam czegoś i opiszę tutaj swoje doświadczenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.