x-kom hosting

Wymiana pamięci na nową

AlanK710
utworzono
utworzono

Witam. Zakupiłem nową pamięć ram do mojego komputera ddr3 kingston hyperx savage 2x8 (16GB) o taktowaniu 2400Mhz. Mam pytanie jak mogę ustawić to żeby to pracowało na tym 2400Mhz? Aktualnie mi pokazuje  w programie CPU-z że pracuje na 800Mhz. Specjalnie kupiłem nowe lepsze pamięci żeby móc to wykorzystać a nie było to co było wcześniej.

image.thumb.png.9e1e21a5a08703343547d33393095a3e.png

eryk93
komentarz
komentarz

Masz włączony profil XMP w BIOS?

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Bios jest zrestartowany, i wszystko jest ustawione na automatyczne więc raczej jest wyłączone

Też mam taki problem że komputer się po czasie zacina (myszka, klawiatura i inne rzeczy nie współpracują jest tylko sam obraz) a komputer się samoczynnie restartuje

eryk93
komentarz
komentarz

Podaj resztę podzespołów łącznie z mocą i marką zasilacza

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Zasilacz: IBOX Aurora 500w

Płyta główna: ASUS H61M-E

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 1050Ti

Procesor: Intel Core i5 3470

Ram: (nowy) HyperX Savage (2x8, 16GB) 2400Mhz

Dysk SSD: Apacer AS350 120GB

Dysk HDD: WDC WD5000AZLX-07K2TA0

eryk93
komentarz
komentarz

No to od razu ci mówię, że zasilacz koniecznie do wymiany, póki reszty podzespołów ci nie uszkodził, jest na czarnej liście

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Zasilacz może powodować problemy takie ? Kiedyś komputer potrafił mi się "tak o" wyłączyć i robiła się awaria. Musiałem jeszcze wtedy wyjąć jeden ram pochodził trochę na nim, a potem jak znów włożyłem to było okej

eryk93
komentarz
komentarz

Tak wadliwy zasilacz może powodować między innymi takie objawy 

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Zasilacz SILENTIUMPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze będzie odpowiedni dla specyfikacji mojego komputera ? Czy wtedy będę mógł bez obaw np. ustawić te 2400Mhz na ramie ?

eryk93
komentarz
komentarz

Ile możesz wydać na zasilacz?

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Niestety budżet aktualnie nie duży bo kupiłem ram dzisiaj, ale około 200~250zł jestem w stanie poświęcić

AlanK710
komentarz
komentarz

@eryk93 Okej. Dziękuje za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.