x-kom hosting

Samoczynna zmiana języka aktualności win 10

HonorPol
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam przypięty do paska zadań kafelek informujący o pogodzie, temperaturze itp. Gdy najedzie się na ten pasek to pojawiają się aktualności z regionu. Od pewnego czasu dochodzi do samoczynnej zmiany języka i lokalizacji. Gdy wchodzę w ustawienia, to lokalizacja jest ustawiona odpowiednio, a mimo to pokazuje mi pogodę z całkiem innego miejsca. Dodatkowo gdy chcę zmienić język, to czasem uda mi się zrobić to na chwilę, a następnie następuje jego zmiana, a czasem w ogóle nie mogę tego zrobić. Władował mi się na kompa jakiś robal, który miesza w systemie? Nie zauważyłem innych problemów.

Sobiepan
komentarz
komentarz

przeskanuj komputer programem malwarebytes i jakimśantywirusem i usuń to co znajdzie 

kombajn93
komentarz
komentarz

@HonorPol hej, szybkie pytanko, czy używasz może VPNa? Może on powodować tego typu problemy.

HonorPol
komentarz
komentarz

@Sobiepan mam NODa na licencji. Ale przeskanuję malwarebytes. Dzięki!

@kombajn93 nie, nie. Nie używam. W pierwszej kolejności też pomyślałem o VPNie, że może niechcący włączyłem, ale nie potwierdziło się. Dzięki za odpowiedź!

kombajn93
komentarz
komentarz

@HonorPol rozumiem, to kilka pytań zadam, by mieć ciut więcej informacji :) Czy lokalizacja zmienia się na inną w Polsce, czy jakąś zagraniczną? Jaki masz język Windowsa i na jaki Ci się zmienia?

HonorPol
komentarz
komentarz

@Sobiepan przeskanowałem i nadal mam problemy ze zmianą języka...

@kombajn93 co do lokalizacji to jest właśnie dziwne. Bo po otwarciu ustawień powiadomień, to mam ustawioną swoją miejscowość, a i tak pomimo tego pokazuje mi pogodę i informacje z innego regionu świata, nigdy z Polski. Język zmienia się na całkowicie losowy. Czasem na angielski, czasem na indonezyjski, innym razem wskakuje na portugalski. Język windowsa ustawiony na Polski i to jest bez zmian.

kombajn93
komentarz
komentarz

@HonorPol Tutaj warto wyłączyć wykrywanie lokalizacji wpisać samemu, nie powinno się wtedy zmieniać.image.png.43bbff6c210663dac063352813c7cb98.png

https://www.msn.com/pl-pl/feed/personalize/settings - tutaj mówisz, że masz ustawiony język polski, tak?

eryk93
komentarz
komentarz

Masz ustawioną strefę czasową na automatyczną, czy ręcznie?

HonorPol
komentarz
komentarz

@kombajn93 tak, na stronie msn mam ustawiony język polski. Co do wykrywania lokalizacji to nie pokazuje mi opcji automatycznego wykrywania lokalizacji. Zawsze muszę wprowadzić ręcznie.

@eryk93 automatyczne ustawianie strefy czasowej jest wyłączone.

@eryk93

Strefa czasowa.png

@kombajn93 ok, znalazłem tę opcję ustawiania wykrywania lokalizacji. Jest ona wyłączona. a gdy włączę, ustawię automatyczne i do tego stopnie Celsjusza, to po odświeżeniu i tak wraca do wyłączenia tej opcji i wskakuje na stopnie F.

Edit:

Ściągałem właśnie aktualizację do WoT'a i wyskoczył mi komunikat, że aplikacja WoT'a próbowała skontaktować się z podejrzaną stroną www. Wychodzi na to, że jakieś robactwo nadal mam, bo chyba mało prawdopodobne, aby wargaming miał zainfekowane aktualizacje, co?

Robak.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.