x-kom hosting

Resetowanie się komputera i czerwona dioda na płycie głównej

Kubens_
utworzono
utworzono

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem. Maszyna resetuje się bez powodu w trakcie grania w gry. Komputer resetuje się wywala czarny ekran, płyta główna zaczyna piszczeć ( słychać trzy pinkięcia jedło długie i dwa krótkie, nie wiem może to SOS :) ) , zapala się również czerwona dioda na płycie głównej przy napisie BOOT. Po zrestartowaniu komputer odpala bez problemów jedynie za pierwszym razem kiedy to się stało wywaliło sterownik od karty graficznej. Poniżej zostawiam specyfikacje komputera. 

Wielkie dzięki za pomoc. 

 

Operating System     Microsoft Windows 10 Home (64-bit) 
    Memory                HyperX Fury 3200mhz 16 GB
    Processor              AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor             
    Motherboard        Micro-Star International - X570-A PRO (MS-7C37)
    Video Cards          AMD Radeon RX 6900 XT
    Monitors               PLG2488H   
    Hard Disk              Samsung SSD 980 PRO 1TB 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj markę i moc zasilacza.

Kubens_
komentarz
komentarz
  • POWERSUPPLY: Cooler Master MWE 850W 80+ Gold Modular Certified Gaming Power Supply
Niebieska
komentarz
komentarz

Masz zasilacz modularny więc sprawdź czy żaden z kabelków mu się nie poluzował. Resetowanie pod obciążeniem sugeruje problemy z napięciami. 

Kubens_
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za pomoc na pewno to sprawdze. Zrobiłem mały research i niektórzy podają, że to może być problem z kartą graficzną a jeszcze inni mówią, ze czerwona dioda na

płycie głównej przy napise boot oznacza problem z systemem albo z dyskiem. 

Sławomir
komentarz
komentarz

beep code od płyt msi mówi:

 

1 long 2 short - Monitor or display card error

 

możliwe ze karta pada z jakiś niewyjaśnionych przyczyn... masz możliwość sprawdzenia innej karty u siebie? lub swojej u kolegi?

Kubens_
komentarz
komentarz

Sprawdziłem zasilacz i wygląda na to, że wszystko jest podłączone poprawnie. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym komputerze. Czy są jakieś programy monitorujące pracę komputera a może jest jakaś inna opcja sprawdzenia karty graficznej? 

Niebieska
komentarz
komentarz

No właśnie to jest jedyny skuteczny sposób. Nie masz procesora z integrą więc nie ma jak sprawdzić jak się komp zachowa na niej, czy też będą te problemy. A masz możliwość podłączenia innej grafy u siebie, pożyczenia od kogoś?

Kubens_
komentarz
komentarz

Zdobyłem inną kartę niestety jest to tylko GTX750 Ti. W jaki sposób powninienem przetestować obie karty graficzne. Rozumiem, że w jakiś sposób muszę doprowadzić do zresetowania. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Byś musiał w coś pograć na tej karcie, ewentualnie sprawdzić programem do obciążenia.

 

 

np. superposition powinien wydusić z rx 6900xt wszystko co się da.

https://benchmark.unigine.com/superposition

 

natomiast obie karty możesz przetestować za pomocą:

 

https://benchmark.unigine.com/valley

 

 

 

rozpiska kodów błędów msi

 

https://forum-en.msi.com/faq/article/bios-beep-codes

Niebieska
komentarz
komentarz

Już samo to czy będzie beep code dużo powie.

Kubens_
komentarz
komentarz (edytowane)

Podłączyłem nową starą kartę ale niestety pojawił się nowy problem. Karta momętalnie zagrzała się w okolicę 100 stopni i obraz zaczał migać. Na ten momęt skończyły mi się opcje chyba pozostaje jakiś serwis komputerowy gdzie mi to dokładnie sprawdzą. Na teraz podkręciłem wiartaki na karcie graficznej, żeby trochę lepiej chłodziło i będę obserwował. 

Niebieska
komentarz
komentarz

A ta GTX750 Ti w ogóle sprawna była?

Sławomir
komentarz
komentarz

Która karta się zagotowała?

 

sprawdzałeś rx 6900xt w tym superposition..

Kubens_
komentarz
komentarz

Karta GTX 750 ti zagotowała się mometalnie trwało to około 10 minut, wnetylator sie na niej nie włączył. Zrobiłem dwa testy komputer oba przeszedł pomyślnie. Jedyne co zauwarzyłem to program do kary graficznej sam zmienia sobie ustawienia wiatraków na domyslne. Macie pomysł czemu tak jest jakiś błąd w programie? 

Superposition_Benchmark_v1.1_11375_1659974627.png

Superposition_Benchmark_v1.1_6139_1659974936.png

Sławomir
komentarz
komentarz
30 minut temu, Kubens_ napisał:

Macie pomysł czemu tak jest jakiś błąd w programie? 

Trzeba zapisywać ustawienia, wtedy tworzy ci plik save ustawień( oczywiście jeśli chodzi o AMD)

po resecie komputera lub jak wywali sterownik to wraca do ustawień fabrycznych.

anioł2009
komentarz
komentarz

Zobacz w HWinfo jakie temperatury osiąga karta ???

Zdarzały się fabrycznie uszkodzone karty lub takie które w gniezdzie pcie podczas transportu uszkodziły się ( pękły luty pod pamięciami vram ). 

Kubens_
komentarz
komentarz

Niestety komputer znowu się zresetował. Przez kilka godzin było okej temperatura w okolicy 50 stopni. Wyskoczyły jakieś zielone kropki jakby obraz się urwał i potem czarny ekran. Trzy piknięcia na płycie głównej jeden długi i dwa krótkie i wentylatory na maksa w karcie graficznej. Dziwne jest to, że benhmark nic nie wykazał komputer przeszedł bez problemowo stress test w programie AMD też nie wywalił błędu. Może to jest wina gry? Jakiś dziwny błąf podczas instalacji. Dodam, że gra to Assassins Creed Origin i dopóki co błąd wystepuje tylko w tej grze. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.