x-kom hosting

Problem z nagrywaniem czystych płyt Verbatim

The Horizon
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Mam pewien problem odnośnie czystych płyt firmy Verbatim. Posiadam nośnik CD/DVD-RW wraz z nagrywarką: Verbatim External Slimline. Niestety ale od jakiegoś czasu gdy chcę nagrać płytę audio, to po 5% udanego nagrywania wyskakuje błąd zapisu. Dzieje się to na każdej czystej płytce firmy Verbatim, bo sprawdzałem ich z 10 sztuk. Co ciekawe jak poszedłem je zareklamować to w punkcie pracownik przy mnie spróbował nagrać na jednej z nich muzykę na swojej nagrywarce i nie miał z tym kłopotu. Natomiast błąd ten nie pojawia się na czystych płytkach marki Platinum.

Programu jakiego używam to Nero 2016. Nie wiem już teraz sam, czy coś jest z nagrywarką nie tak czy z płytkami.

 

Dzięki, za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez The Horizon

Mogeto
komentarz
komentarz

Przed nagrywaniem "rozgrzej" laser czyli włóż jakąś inną płytę do komputera, skopiuj kilka plików z płyty na dysk i dopiero wtedy zmień płytę i zacznij nagrywanie. Możesz odznaczyć takie opcje jak system ochrony zapisu. Nie nagrywaj przy zbyt szybkiej prędkości ani zbyt wolnej, wybierz coś pomiędzy np x8. Zmień program na Ashampoo lub Alcohol. Przed nagrywaniem upewnij się, że płyta nie jest brudna.

  • 3 tygodnie później...
The Horizon
komentarz
komentarz

Niestety próbowałem wszystkich tych metod i nadal jest błąd zapisu, nawet w innym programie, pojawia się to samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.