x-kom hosting

Dziwne temperatury

19Adolf08
utworzono
utworzono

Elo. Mam GeForce 7300gt ddr3 palit`a 500\1000@600\1400 i mam pewien problem. 3 pogramy pokazują mi ze mam 50 stopni a speedfan ze ~42 itp. Gdy dotykam radiatora na GPU i na pamiątkach jestem bardziej przekonany do tych 42 niz 50-kilku stopni. Speedfan pokazuje jeszcze obie temperatury. Całkowicie zbaranialem. Ratunku

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź w Everest, AtiTool, GPU-Z

SpeedFan to nie jest program wiarygodny dla karty graficznej

19Adolf08
komentarz
komentarz

Everest mowi ze 50. Ale ogólnie to ja mam gówniana plyte głowna i ona ma dziwne odczyty. Sterowniki od grafy tez pokazuja 50 stopni. GPUZ to samo. Ale jak dotykam radiatora to on nie ma tych 50 stopni tylko te zasrane czterdziesci pare. Juz zmienialem paste termoprzewodzaca na GPU i bez zmiany. Stara pasta byla taka jak stara farba olejna! Mam sie martwic czy nie?

Dac SS z Speedfana?

falcon1984
komentarz
komentarz

No to masz 50C

To jest NORMALNA, bezpieczna temperatura jak na idle

Oczyść kartę graf. z kurzu

Walkman
komentarz
komentarz

co ma kurz do temp ?? FAlconie :D

snip91
komentarz
komentarz

Jak jest zakurzony to zmniejsza się przepływ powietrza - logiczne.

Kosmoj
komentarz
komentarz
co ma kurz do temp ?? FAlconie :D

Ja sie wtrącę mimo że pytanie nie do mnie;P

Oczywiście, że kurz zwiększa temperaturę. Blokuje dostęp powietrza (słabsze dmuchanie wentylatora w radiator), nie będę dokładnie tłumaczył, jak nie wierzysz, to może się kiedyś przekonasz.

Oczyszczenie z kurzu obniży temperaturę, jak dawno kompa nie otwierałeś. Ja np. czyszczę kompa co jakieś 1,5-2 miesiące, więc zbyt wiele kurzu nie ma i jest ok;)

falcon1984
komentarz
komentarz
co ma kurz do temp ?? FAlconie :D

Oj bardzo dużo ma do rzeczy

Po oczyszczeniu karty mam w idle 38C obecnie (dziś czyściłem), a rano było 43-44C (po 2 miesiącach)

mczud
komentarz
komentarz

W ogole respect, ze potrafisz dlonia wyczytac z radiatora czy ma 50 czy 42 stopnie:) Te grafy serii 7xxx moga pracowac przy ponad 100 stopniach, wiec spokojna glowa...

Machur
komentarz
komentarz

po oczyszczeniu kurzu z grafy mialem okolo 5-6 stopni w dol:)

19Adolf08
komentarz
komentarz

Tyle ze komp jest nie dawno złozony. Jakies 4 miechy temu. Ostatnio zmienialem paste termoprzewodzaca na GPU to nie bylo ani grama kurzu. :/. Zrobilem pewien eksperyment. Otowrzylem bude i wlaczylem wentylator taki zeby dmuchal mi na kompa. Nic! Temp. procka spadla. ( AC pro 64 ) plyty tez, a grafy to samo. Tylko to z speedfana GPU spadlo ale to co pokazuje everest GPUZ i stery od grafy nie! Co jest qrwa?

Pozatym gdybym widzial kurz to odrazu bym go wyczyszcil. Kiedys bylem u kumpla, mial on Athlon`a 1400+ na Socket A. Mowil ze proc. bardzo mu sie grzał a nie podkrecał go. Mial 80 stopni po windzie a jak gral to czasem ponad 100. Poszedlem do niego, wyczyscilem i po 40 stopni w dół ( w idle i w stresie ).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.