x-kom hosting

Nie działające porty pamięci RAM

krolekkk
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z pamięcią RAM odpaliłem komputer po długiej przerwie, a tutaj okazuje się ze nie działają 3 z 4 slotów pamięci ram, wszystkie kości działają pojedynczo na pierwszym slocie. Płyta główna wygląda dobrze żadnych przepaleń, zasilacz też OK. Czego to może być wina? Da się jakoś naprawić te sloty? Ponieważ nie widzi mi się wymieniać płyty głównej.

 

 

I5-8400

Asrock  B360M PRO4

RAM  PATRIOT VIPER DDR4 3000Mhz CL16

Mogeto
komentarz
komentarz

Masz łącznie dwa moduły RAM czy ile?

krolekkk
komentarz
komentarz

@Mogeto dwa moduly

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeżeli dwa moduły, to powinny być osadzone w drugim i czwartym slocie od strony procesora. Jeśli włożysz tylko jeden moduł w drugi slot od strony procesora, to komputer uruchomi się?

krolekkk
komentarz
komentarz

@Mogeto @Mogeto  działa tylko pierwszy slot pamięci ram reszta brak odpowiedzictylko odpala się na niskich obrotach i tylr

@Mogeto dwa moduly

Mogeto
komentarz
komentarz

Wyjmij baterię z płyty głównej, odczekaj z 20 minut i włóż. W międzyczasie wyjmij i włóż procesor do gniazda.

krolekkk
komentarz
komentarz

@Mogeto  bateria wyjęta bios się zresetował a procesor wyjmowałem i nadal nic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.