x-kom hosting

Reinstalacja systemu windows 10

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, chcę zreinstalować system i mam pytanie czy normalnie mam zainstalować z media creation tool na usb czy z media creation tool na iso i do rufuza i wybrać schemat partycjonowania mbr czy gpt czy ktoś może mi wybrać.

Ten komputer miał win7 i zainstalowałem win10 i teraz pytanie czy normalnie z tego media creation tool  instalować na pendrive i bios wybierze automatycznie schemat partycji czy bawić sie rufuzem? I zmieniać partycjonowanie. Bo to dosyć stary komputer i ma bios z 2012

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć! Z media creation tool. Swoją drogą, jeżeli jest to starszy sprzęt to nie chcesz zostać przy Win 7?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz co lepiej nie bo jest podatny na zagrożenia, producent poleca windowsa 10 więc nie sprzeciwiam się. Owszem lubiłem windows 7 bo dużo fps było w grach. 10 lepiej wygląda, już zainstalowałem to niech jest. Nie o to mi chodziło, chcialem tylko czy media creation tool i zrobić iso, a ty odpowiedziałeś/aś że mam zrobić z media creation tool, cóż za odkrycie. Bo czasem tak jest że przy starszych wersjach nie wykrywa pendrive zrobionego z usb, a z iso już wykrywa przy odpowiednich ustawieniach. Nie chciałbym zostać przy windows 7, poza tym system ten jest niewspierany, teraz strona lenovo dla mojego sprzetu rekomenduje windows 10. Teraz windows 7 prawie w ogóle nie ma, odszedł w zapomnienie, windows 11 wyszedł kilka dobrych lat i już nikt nie będzie pamiętał windowsa 10

  • 2 tygodnie później...
kombajn93
komentarz
komentarz

Hej, jeżeli robiłeś upgrade z 7 do 10 to nie powinno być problemu z instalacją z usb. Czasem należy tylko w BIOSie zmienić kolejność uruchamiania, żeby instalacja z Pena ruszyła przed Windowsem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.