x-kom hosting

Drugi slot RAM, komputer nie uruchamia się

xLokson420
utworzono
utworzono

Witam,
Dokupiłem nową kostkę RAM i jak się okazuje przy dwóch kostkach komputer nie uruchamia się. Na chwilę się włącza, ekrany pozostają czarne i zasilanie pada. Obie kości w slocie A działają pojedynczo, obie kości w slocie B nie działają. W biosie mam XMP na profile 1 ustawione, na profile 2 również nie działa. Co mogę z tym zrobić?

Gigabyte GA-H110M-S2V. < płyta główna obsługuje 32 GB
Obie kości są od Kingstone.

Niebieska
komentarz
komentarz

Musisz umieścić pamięci w gniazdach A2-B2 by działały w dualu.

xLokson420
komentarz
komentarz

@Niebieska Niestety ja mam tylko 2 sloty na RAM w tej płycie głównej.

Niebieska
komentarz
komentarz

Źle przeczytałam to co napisałeś. Wygląda na to, że te kości mimo, że są od jednego producenta nie są kompatybilne. Co to dokładnie za pamięci?

xLokson420
komentarz
komentarz (edytowane)
Niebieska
komentarz
komentarz

No i już widać różnicę, stara kość ma 1.2V a nowa 1.35V, są z dwóch różnych serii i nie będą z sobą współpracować, musisz znaleźć kość podobną do starej.

xLokson420
komentarz
komentarz

@Niebieska Eh. No tak to jest jak się na czymś nie zna. W internecie nic nie znalazłem na ten temat. Znalazłem tylko, że muszą obie być DDR4 o tych V nic nie pisali :/ No trudno, trzeba dokupić drugą taką samą. Dziękuje Ci za pomoc Niebieska. Temat do zamknięcia.

Mogeto
komentarz
komentarz

Stary moduł ma 2400Mhz CL15 1,2v

Nowy moduł 3200Mhz CL16 1,35v

 

Uruchom kompa na nowym module, ustaw w biosie płyty głównej prędkość pamięci RAM 2400Mhz (jeżeli masz procesor Intela z siódmej generacji)  lub 2133Mhz ( jeżeli masz Intela z szóstej generacji) oraz ustaw ręcznie napięcie RAM (DRAM Voltage) na 1,35v  zapisz ustawienia, wyłącz komputer, dołóż stary moduł.

Godzinę temu, xLokson420 napisał:

W biosie mam XMP na profile 1 ustawione, na profile 2 również nie działa. Co mogę z tym zrobić?

I nie będzie działać bo XMP działa w przypadku takich samych modułów, poza tym jak ma Ci ruszyć 3200Mhz skoro Twój sprzęt obsługuje max 2400Mhz lub 2133 (w zależności od procesora)

xLokson420
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto Zrobiłem tak jak mówisz, ale dalej to samo się dzieje. A jak wyłącze XMP to w ogóle nie mogę ustawiać tych parametrów o których piszesz.

RAM2.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

XMP musi być wyłączone. Jaki masz procesor? Uruchom kompa na starym module i pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka SPD oraz Memory)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.