x-kom hosting

Chłodzenie Wodne Gigabyte Aorus Waterforce x 360

Hisagi
utworzono
utworzono

Witam Serdecznie

 

Posiadam chłodzenie wodne Gigabyte Aorus Waterforce x 360 na początku temp miałem ok bo w spoczynku było ok 30c w stresie może 50 dodam ze takie temp odnotowywałem na wyświetlaczu chłodzenia.

Ale od pewnego czasu temp w spoczynku skacze raz 30 raz 40 raz 50 a gdy odpalę jakąś gierkę to temp na wyświetlaczu chłodzenia dochodzi nawet do 80c gdy w programwie speedfun mam ok 50-55c 

Czy trzeba się tym martwić czy nie? czy to jakiś błąd czujnika temp. czy co z góry dziękuję za pomoc

anioł2009
komentarz
komentarz

Moze byc blad speedfana. A na jakim cpu i mobo to chlodzenie siedzi ?

Hisagi
komentarz
komentarz

Płyta główna to msi z490 gaming edge wifi

A procek to i9 10900KF

anioł2009
komentarz
komentarz

A co pokazuje hwinfo i aio ??? W sensie czy temperatury sie pokrywaja w tym programie ze wskazaniami na pompie ?

Hisagi
komentarz
komentarz

Sytuacja z hwinfo jest taka sama jak z speedfan 

anioł2009
komentarz
komentarz

A przypadkiem na pompie nie w farenheitach temperatura jest ??? Bo taka rozbieżność nie jest możliwa

Hisagi
komentarz
komentarz

Normalnie jest w celcjuszach 

anioł2009
komentarz
komentarz

Proponuje reinstalować chłodzenie aio na nowo z wymianą pasty oczywiście.

Hisagi
komentarz
komentarz

czy przyczyną moze być to że wentylatorów nie mam podłączoncyh do płyty głównej? automatycznie nie sterują prędkością?

Nie wiem czy te temp są normalne... niby na speedfun pokazuje po 15c na aio plus 30 a w grach dochodzi do 80 nawet 85 a na speedfun do 60 i komu tu wierzyć.... 

image.png

20220803_164014.heic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.