x-kom hosting

Problemy z nowym ramem w laptopie

535stas
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

Znajoma poprosiła mnie, żebym dołożył jej ramu do laptopa (HP 250 G6) gdzie miała go tylko 4GB. Kupiłem jej 2x8GB Kingston FURY 2666Mhz CL15 Impact i wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale na następny dzień komputer zaczął się zawieszać, zamykać wszystkie aplikacje i raz wywaliło blue screena. Sprawdziłem wszystkie kości po kolei memtestem86 i na obu nowych kościach we wszystkich konfiguracjach wywalało masę błędów, a stara przechodziła test bezbłędnie. Jakieś pomysły co robić? Odsyłać ramy, czy jest jeszcze szansa?

Mogeto
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że ten laptop obsługuje max 8GB RAM, dlatego przy 16GB nie jest stabilny

https://support.hp.com/us-en/product/hp-250-g6-notebook-pc/15747807/document/c05478277

"Maximum: Up to 8 GB"

Czyli, że jeśli do tej pory był zainstalowany jeden moduł o pojemności 4GB, to należało dokupić drugi taki sam, co daje 2x4GB (8GB) i to wszystko

 

Jaka to wersja tzn jaki procesor tam siedzi? Dysk to HDD czy SSD?

  • Dobra wypowiedź 1
535stas
komentarz
komentarz

Siedział tam HDD, ale został wymieniony na SSD. Co do wersji to nie jestem właśnie pewien, bo z jednej strony jest tam Celeron N3060 (jeżeli dobrze pamiętam), a do niego są kości DDR3L, ale w środku siedziała DDR4. Nie jestem pewny, musiałbym sprawdzić, ale pamiętam że z jakiegoś powodu byłem właśnie zaskoczony.

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak czy owak, ten Celeron obsługuje prędkość pamięci RAM max 1600 (dotyczy pojemności większej niż 8GB, bo przy niższych pojemnościach zegar może być wyższy), Ty kupiłeś 16GB przy 2666 co może powodować niestabilność, sprawdź czy w biosie da się zmienić z 2666 na 1600 i może jakoś zatrybi. Ogólnie jeśli 16GB RAM ma tutaj ruszyć i być stabilne, to tylko przy prędkości max 1600, nie wiem czy to się uda, ale warto spróbować.

  • Dobra wypowiedź 1
535stas
komentarz
komentarz

BIOS jest ubogi jak cholera, nic tam się nie da zmienić

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Ten Celeron oficjalnie wspiera do 8GB, ale ludzie piszą, że 16GB też działa, jednak na pewno nie przy prędkości 2666.

Powiem tak, w laptopie z tej klasy wydajnościowej nie będzie różnicy pomiędzy 8GB a 16GB. 

4GB faktycznie było trochę mało, ale 8GB starczy z zapasem. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.