x-kom hosting

Dobkupienie pamięci RAM

xLokson420
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
Przychodzę do was z zapytaniem na temat pamięci RAM na chwilę obecną posiadam HyperX DDR4 Fury Black. Moja wiedza o komputerach pamięci RAM kończy się na tym, że wiem iż ma różne oznaczenia DDR, różne taktowania i że może mieć różną ilość GB, wiem również jak i gdzie się je umieszcza :D Na chwilę obecną mam i kość 8GB i chciałbym dokupić kolejne 8GB a może nawet 16GB jeśli znajdzie się budżetowa opcja. Chciałbym was prosić o radę, bo nie wiem czy muszę kupić tę samą kość, którą posiadam (kod producenta) czy mogę kupić dowolną inną będącą po prostu DDR4. Może wy polecicie mi jakieś tanie rozwiązanie. Kość jest mi potrzebna na teraz a po nowym roku obie zostaną wymienione na nowe droższe części. W załącznikach są zdjęcia mojej kości. Mój budżet to do 40 euro, mieszkam w NL.

Może będzie również ważne, że posiadam płytę główną
Gigabyte GA-H110M-S2V.

Pozdrawiam.
PS: Wstawiam również screen z MT, czy to jest normalne, że przy otwartym FireFox i Discord na którym leci muzyka zjada mi tyle RAMU? Nigdy nie miałem problemu ze spadkami wydajności, dzieje sie tak od miesiąca może dwóch. Sformatowałem dyski, wgrałem system od nowa i niczego to nie zmieniło. Komputer ma już z 5 lat.

ddr1.jpg

ddr2.jpg

ddr3.jpg

Procesy.png

wydajnosc.png

KillaHill
komentarz
komentarz
10 godzin temu, xLokson420 napisał:

czy to jest normalne, że przy otwartym FireFox i Discord na którym leci muzyka zjada mi tyle RAMU?

Tak

 

Jaki masz sprzęt? Nie wiem czy znajdziesz gdzie do kupienia dokładnie tą samą kość.

Może lepiej po prostu będzie wydać teraz na komplet 2x8GB a tą kość którą masz po prostu sprzedać. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.