x-kom hosting

Usunięcie Linuxa

Kixo
utworzono
utworzono

Witam. Otóż mam na na innym laptopie zainstalowanego linuxa Ubuntu a chciałbym zmienić go na windowsa. Problem jest taki że jakbym nie próbował to nie moge się go pozbyć z dysku. Windowsa instaluje z płyty i mimo ustawienia priorytetu bootowania na płyte, laptop dalej nie współpracuje. Jeśli to potrzebne to Ubuntu jest w wersji 20.04.3 LTS a laptop to HP Pavilion G7 Notebook

 

soixante
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie pamiętam jak ja to robiłem bo to było kupę lat temu. Ale chyba wchodziłem w instalację linuxa usuwałem partycję z linuxem potem przechodziłem do instalacji windowsa i tam tworzyłem z pustego miejsca partycję pod windows. Tylko, że ja to robiłem na windows xp. Kupę lat temu korzystałem z linuxa. 

Zbootuj instalację ubuntu i tam usuń partycje linuxowe, zresetuj kompa i zbootuj windowsa. 

 

Tam masz chyba dwie partycje pod linuxa. Boot i systemową. Musisz je dwie usunąć. Ale nie jestem pewien. 

Edytowane przez soixante
eryk93
komentarz
komentarz

a masz ustawione w bios UEFI czy Legacy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.