x-kom hosting

Zacinanie się komputera na 2-3 sekundy podczas grania.

khan
utworzono
utworzono

Witam,

ostatnio borykam się z następującym problemem, mianowicie podczas grania zacina mi kompa na parę sekund. Zdarza się to także przy oglądaniu filmików na YT, chociaż rzadziej. Wcześniej nie było takiego problemu, a gry, które teraz się zacinają, chodziły płynnie. Próbowałem już formata, ale problem pozostał.

Specyfikacja:

-Procesor Intel Xeon E5-2660 2.2 GHz
-Karta graficzna EVGA GeForce GTX 770 SC ACX

-Zasilacz Evga BR 600W 80 Plus Bronze

-Płyta główna INTEL X79

-Dysk SSD 180GB (tu jest system)

-Dysk HDD 1000GB

-Pamięć DDR3 Kingston 8GB

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z CrystalDiskInfo.

khan
komentarz
komentarz

Screeny CrystalDiskInfo

1.jpg

2.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk D - widzę, że zaczynają się u niego pojawiać błędy odczytu, zapewne zgodnie z wiekiem. Masz też błędy przy parametrze C7 czyli błędy w komunikacji płyta główna - dysk twardy. Zmień gniazdo SATA i zobacz czy wartość będzie się zmieniać. Jeżeli tak to zmień kabel SATA.

 

Dysk C - coś się dzieje z tym dyskiem, pokazuje się, że ma 0 przepracowanych  godzin mimo duże ilości operacji zapisu i odczytu danych. Dodatkowo i  u niego widzę błędy przy parametrze C7, co może nasuwać przypuszczenie, że może coś się dzieje z gniazdami SATA na płycie głównej. 

khan
komentarz
komentarz

Zmieniłem gniazdo SATA, ale wartości pozostały bez zmian. Czyli najbardziej podejrzana jest płyta główna?

Niebieska
komentarz
komentarz

Te wartości się nie wyzerują, zostaną już na takim poziomie jak masz. Obserwuj kompa.

khan
komentarz
komentarz

Dobra, jutro wymontuje te dyski i wstawię nowy z laptopa, którego niedawno kupiłem. Jeżeli będzie wszystko śmigać to kupię nowe dyski, a jak nie to wymienię płytę główną.

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeszcze zanim to to pokaż screeny z HWInfo64 zakładka Sensors [cała!] po ok 15 min zwykłej pracy. Zobaczymy jak reszta podzespołów się czuje bo masz również dosyć stary zasilacz, starszą grafę.

khan
komentarz
komentarz

Okej podeślę zaraz screeny. Zasilacz powinien być okej bo kupiłem go niecały rok temu. Ogólnie to zapomniałem dodać, że gram na TV do którego mam podłączone głośniki, ale jak grałem na monitorze to musiałem kupić adapter audio, bo jak wkładam normalnie do gniazdka w komputerze wejście od głośników to tylko jakby zakłócenia słychać.

Niebieska
komentarz
komentarz

Czekam na screeny, zobaczymy co się dzieje z kompem :)

khan
komentarz
komentarz

5.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Z tego co widzę masz podwyższoną temperaturę na procesorze, wyczyść mu chłodzenie i zmień pastę termoprzewodzącą. 

  • Dobra wypowiedź 1
khan
komentarz
komentarz

Okej. To jutro podziałam i dam znać jakie efekty.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, to czekam na nowe wiadomości :) 

khan
komentarz
komentarz (edytowane)

Wymieniłem pastę, temperatury na procesorze spadły do 45 stopni, ale w grze bez zmian. League of Legends normalnie mam ok 200 fps, a przy zacinkach wartość spada do 30, a nawet 1. Zaraz rozłączę dyski i wmontuję nowy dysk z laptopa.

 

 

 

 

Po odłączeniu dysków i podłączeniu nowego, po zrobieniu formata i wgraniu league od legends, sytuacja bez zmian.

Sławomir
komentarz
komentarz

To raczej wina płyty głównej, temperatury na sensorach w granicach 120c, albo brakuje nawiewu na płytę albo jest tak zakurzona i ma stare termopary, jeśli takowe są pod osłoną chipsetu i radiatorami od sekcji.

khan
komentarz
komentarz

Hmm w sumie została tylko płyta główna do sprawdzenia, bo raczej karta graficzna nie jest winowajcą. 

Przed chwilą podmieniłem kartę graficzną, ale problem pozostał.

No nic, kupię płytę główną i zobaczymy, a na razie temat raczej do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.