x-kom hosting

Znikający dysk - nie widać dysku na liście

pepexy
utworzono
utworzono

Cześć,

 

posiadam zestaw z dwoma dyskami - SSD oraz HDD (BarraCuda 1TB). Zestaw ma ok 3 lat. Od jakiegoś czasu dysk HDD zaczyna znikać. Polega to na tym, że pracuję na plikach w nim zapisanych i nagle wszystko znika i nie widać dysku na liście dysków. Po chwili wszystko wraca. 

 

Próbowałem sprawdzić, czy nie odłączył się jakiś kabelek, ale wszystko jest ok. Co można zrobi? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z CrystalDiskInfo 

pepexy
komentarz
komentarz

a ja mam to CrystalDiskInfo, czy trzeba instalować? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak już masz tą aplikację to po prostu daj screen z niej.

  • 1 miesiąc później...
pepexy
komentarz
komentarz

Odłączyłem kabelki, poczyściłem i na razie działa. Chyba coś nie łączyło. Dzięki. 

  • 2 miesiące później...
pepexy
komentarz
komentarz

Cześć. Niestety problem powrócił. Teraz dodatkowo jest tak, że czasem, jak uruchamiam kompa dysk d jest od razu otwarty (tzn. otwarty jest folder plików tego dysku). Jak można zdiagnozować problem? Tym CrystalDiskInfo?

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przecież pisała @Niebieska. Pokaż zrzut z okna uruchomionego CrystalDiskInfo (żeby było widać wszystkie parametry rzeczonego dysku). Jak nie masz zainstalowanego, może być wersja portable.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.