x-kom hosting

BQ Pure Base 500DX ustawienie wentylatorów

SYsyem
utworzono
utworzono

W poniedziałek dostaje ostatnie elementy mojego nowego kompa i go składam. Jednak zacząłem myśleć w jakiej konfiguracji najlepiej ustawić moje wentylatory. W zestawie mam aio SilentiumPC Navis F240, Nzxt C850 850W i Asus rtx 3080 Ti tuf OC i nie kupowałem żadnych dodatkowych wentylatorów czyli mam 2 na aio i 3 z obudową. Myślałem żeby ustawić 2 x intake na przodzie, 1 exhaust na tyle. Jednak mam parę pytań. 

 

1: Lepiej ustawić 2 wentylatory na aio na exhoust czy intake(na górze obudowy)? Zastanawiam się na tym, bo jeżeli ustawie je na exhaust to będzie ciągnąć cieplejsze powietrze z GPU, a jeżeli wezmę intake to nie będzie wystarczająco exhaust bo będzie na 1 exhaust ciepłe powietrze z GPU i cpu.

 

2: lepiej ustawić Psu z wentylatorem do dołu czy do góry? Nieststy nie mam na czym postawić obudowy, więc będzie stać na ziemi, więc jak ustawie do dołu to będzie ciągnąć kurz a jak do góry to nie wiem czy nie będzie zabierać powietrza z GPU i czy GPU nie będzie pobierać ciepła z psu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

anioł2009
komentarz
komentarz

Aio daj na górę (wypycha), 1 na tył ( wypycha ) i na przód resztę ( intake )...  Uważam że na intake by się przydały 3 wentyle w celu optymalnej ilości zimnego powietrza.

52 minuty temu, SYsyem napisał:

2: lepiej ustawić Psu z wentylatorem do dołu czy do góry?

Do dołu, ma zaciągać świeże powietrze z dołu a nie z budy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.