x-kom hosting

Złamany jack w pc, czym zastąpić...

jordan533
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu w komputerze mam połamanego jack'a który jakoś nigdy mi nie przeszkadzał bo mam słuchawki na usb, ale właśnie chce sobie kupić takie które mają wejście jack i tu pojawia się problem bo ich niestety nie podłączę, jacka też nie ma jak wyjąć, próbowałem... I tu stawiam pytanie, czy zwykła przejściówka za 10 zł usb na jack będzie miała wpływ na dźwięk ? Czy będzie to zwykła jakość taka sama jak jack w płycie? Słuchawki to stealseries arctis 1 więc nie mam zamiaru dopłacać nie wiadomo ile na karty dźwiękowe, a lubię posłuchać sobie muzykę więc fajnie by było gdyby ta jakoś nie uległa pogorszeniu.

slivero
komentarz
komentarz

@jordan533 Jak dobrze zrozumiałem, utknął Ci jack w gnieździe ? Mówimy o laptopie czy PC ?

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Pc

slivero
komentarz
komentarz

Chodzi o jack z przodu obudowy (jeśli taki masz) czy ten który jest bezpośrednio na płycie głównej ?

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Mam obudowę z średniowiecza, więc niestety nie posiada jacka z przodu, połamany jack jest z tyłu na płycie głównej i to jedyne wejścia jack.

slivero
komentarz
komentarz

Jasna sprawa to masz dwa rozwiania jeśli chcesz korzystać z słuchawek z złączem jack. Pierwsze to dać do naprawy do dobrego serwisu, wykonają wymianę gniazda koszt około 150 z - 200 zł. Druga opcja jak wspomniałeś z adapterem. Jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie będzie rewelacji. Mam na myśli że potencjał lepszych słuchawek będzie ograniczany. Nie myślałeś o innych słuchawkach ale na USB ? 

slivero
komentarz
komentarz

@jordan533 Tak tylko upewnij się że oferuje sterowniki które są kompatybilne z Twoim systemem operacyjnym. 

slivero
komentarz
komentarz

Wyglada na to że jest dostępny sterownik :) Jeśli masz odpowiedni wolny port w płycie głównej to śmiało zamawiaj :)

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Okazuje się, że jednak nie mam wolnego portu na tą kartę sieciową... Czy istnieje jakaś inna możliwość do 40 zł, aby nie utracić jakości dźwięku ? Arctis 1 160 zł, nie chciałbym wychodzić poza 200 zł.

https://www.oleole.pl/karty-dzwiekowe/unitek-y-247a.bhtml Takie rozwiązanie równa się z utratą jakości ? 

Dobra przeczytałem opinie o tym i się okazuje, że jakość fatalna...

slivero
komentarz
komentarz
36 minut temu, jordan533 napisał:

Okazuje się, że jednak nie mam wolnego portu na tą kartę sieciową...

Oczywiście mówimy o karcie dźwiękowej. 

Jaki masz dokładnie model płyty głównej ?

slivero
komentarz
komentarz

@jordan533 Wyszukaj ofertę na Allegro (Oferta: 0af7f0c5-7bfd-4fcf-819d-684121f5688a) Asus Xonar DG ma wsparcie Windows 10 i będzie współpracować z Twoja płytą główną. 

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Problem jest w tym, że wejście znajduę się poniżej karty graficznej i gdy podłączę kartę dźwiękową to wiatraczek od karty będzie trochę zasłonięty, to chyba nie dobrze :/

slivero
komentarz
komentarz

Jaka masz kartę graficzna ? Pomijając że nie wpłynie to znacząco na układ graficzny. 

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero asus gtx 750ti 2gb z jednym wiatraczkiem

slivero
komentarz
komentarz

Bez problemu śmiało kupuj i montuj będzie wszystko w porządku. 

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Okej dziękuje Ci bardzo :)

@slivero Mógłbyś mi podesłać tą ofertę ? Bo nwm w sumie gdzie wkleić ten kod.

slivero
komentarz
komentarz

@jordan533 Wklej w wyszukiwarce Allegro :) 

Gość
komentarz
komentarz

Kup kartę zewnętrzną dźwiekową

jordan533
komentarz
komentarz

@slivero Robiłem tak nic nie wyszukało, może oferta już nie aktualna, mniejsza z tym, spróbuje upolować Xonar d1 jak się nie da to wezmę tego DG, masz wiedze, czy mocno różnią się w jakości ? I jak arctisy 1 będą miały się do odczuć słuchowych przy tych kartach ? Podobno mają przetworniki z arctisów 7 także spodziewam się czegoś wow :)

slivero
komentarz
komentarz

Asus DG / D1 to na prawdę fajne karty dźwiękowe. Grać będą myśle ze zadowalająco. 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.