x-kom hosting

Problem z internetem. (Nie osiąganie większego transferu.)

Marcineqq
utworzono
utworzono

Witam, posiadam internet download 15 MBP/s (speedtest). Problem jest taki, że kiedyś miałem 8 MBP/s i po ulepszeniu transferu internet jest „taki sam”. Dokładniej nie osiąga, chociażby 10 MBP/s 11,12 tylko cały czas jest w okolicach 8 np. 7,73, 7,40. I mimo to nadal nie chce iść dalej. Ogólnie łącze się przez WI-FI, ale po kablu jest tak samo. Po skontaktowaniu się z dostawcą dostałem informację, zew i-fi nie osiągnie pełnego transferu i powinienem połączyć się przez kabel. Potem dostałem informację, że u nich (dostawcy) Wychodzi nawet 20/25. Dziękuję z góry za pomoc.

gavron7
komentarz
komentarz

1. JEDNOSTKI! - Jak zachowasz jednoski to się wyjaśni naprawdę BARDZO dużo! Poza tym jeśli chodzi o jednostki to co to jest:

55 minut temu, Marcineqq napisał:

MBP/s

???

 

I jeszcze kłamiesz że pokazuje Ci tak speedtest... :P

 

2. 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 Czepianie sie bo napisalem ze wyskakuje tak na speedtescie a powinno byc 15 zamiast max 8. 

Ale jak już tak to przeszkadza to napisze tak: 8 MB/s max zamiast 15 MB/s.

Godzinę temu, gavron7 napisał:

I jeszcze kłamiesz że pokazuje Ci tak speedtest... :P

Dlaczego miałbym kłamać skoro mam problem z internetem?

 

2. Internet Radiowy, Problem występuje na wszystkich urządzeniach.

Edytowane przez Marcineqq
.
gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednostki są ważne. Bo MB nie jest równe Mb... A tak w ogóle to masz zestawiony pory na antenie na 10Mb/s.  Także uszkodzony port w antenie, zasilacz do anteny, któryś z kabli zasilających do anteny lub do zasilacza lub kartą sieciową w kompie/routerze.  

Możesz to samemu zdiagnozować ale aby w ogóle rozpocząć diagnozę wypełnij ankietę z uwzględnieniem przede wszystkim sprzętu jaki masz "po drodze"

Edytowane przez gavron7
Marcineqq
komentarz
komentarz

@gavron7

13 minut temu, gavron7 napisał:

Możesz to samemu zdiagnozować ale aby w ogóle rozpocząć diagnozę wypełnij ankietę z uwzględnieniem przede wszystkim sprzętu jaki masz "po drodze"

Jak mam wypełnić ankietę?

gavron7
komentarz
komentarz

Wrrrrr. 

No i powiedz jak mam się nie zachowywać w stosunku do innych w taki sposób jak się zachowuje jeśli nawet proste czynności - pisanie i czytanie sprawiają im problem... A co dopiero jak przyjdzie do diagnozy. Masakra naprawdę masakra, za kilka lat młodzież trzeba będzie karmić bo sami ręką nie będą umieli ruszyć :(

 

 

Jak już pisałem wcześniej:

https://www.forumpc.pl/topic/486831-pewnie-tu-jest-twój-problem-przeczytaj-zanim-założysz-wątek/?do=getNewComment

 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gavron7 napisał:

Wrrrrr. 

No i powiedz jak mam się nie zachowywać w stosunku do innych w taki sposób jak się zachowuje jeśli nawet proste czynności - pisanie i czytanie sprawiają im problem... A co dopiero jak przyjdzie do diagnozy. Masakra naprawdę masakra, za kilka lat młodzież trzeba będzie karmić bo sami ręką nie będą umieli ruszyć :(

 

Jeżeli robi to taki problem nie udzielaj mi pomocy trudno. ;)

1. Kto jest Twoim operatorem? (np. ORANGE, TOYA, MultiMedia, itp.)

Firma lokalna

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

a) mobilny

b) radiowy RADIOWY! wrrrr (XD)

c) skrętka

d) światłowód

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) Podaj model i producenta sprzętu.

Nanostation model dokładny nie pamiętam ale jest to nadajnik.

4. Jaki jest producent i model Twojego sprzętu (router/switch/ap/karta sieciowa w komputerze)

Komputer był składany, problem występuje ogólnie więc nie wiem czy jest to potrzebne bym wypisywał wszystko bo na laptopie jest to samo.

5. Łączysz się po kablu czy wifi?

Wi-fi ale testowałem też kabel i bez efektów.

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach?

Problem jest z Transferem który jest taki sam na wszystkich urządzeniach.

gavron7
komentarz
komentarz
14 minut temu, Marcineqq napisał:

radiowy RADIOWY! wrrrr (XD)

Ja mam od 6ciu lat radio, a właściwie 3x radio (2x 100/100Mb/s + 1x 30/3Mb/s) + TV na tym leci jeszcze 

 

16 minut temu, Marcineqq napisał:

Nanostation model dokładny nie pamiętam ale jest to nadajnik.

Nanostation M5 i nie możesz mówić nadajnik/odbiornik :P tak samo jak w przypadku np. telefonu nie mówisz nadajnik/odbiornik bo każde urządzenie jest oboma rzeczami.

 

Testy:

1. Upewnij się że ustawienia karty sieciowej są na autonegocjacje

2. Podłącz kompa bezpośrednio pod zasilacz od NS5. Sprawdz w info o karcie sieciowej na ile się spięło (10Mb/s, 100Mb/s)

3. Jeśli 100 to uszkodzony port w routerze albo router na sztywno ustawiony na wymuszanie 10Mb/s (jaki router itp)

4. Jeśli 10 to podmień kabel między zasilaczem a kompem na inny i pkt 2

5. Jeśli 10 to uszkodzony zasilacz (pewnie nie masz innego) lub antena lub w antenie ustawiona negocjacja na sztywno na 10Mb/s

 

 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz
11 godzin temu, gavron7 napisał:

Nanostation M5 i nie możesz mówić nadajnik/odbiornik :P tak samo jak w przypadku np. telefonu nie mówisz nadajnik/odbiornik bo każde urządzenie jest oboma rzeczami.

 

Testy:

1. Upewnij się że ustawienia karty sieciowej są na autonegocjacje

2. Podłącz kompa bezpośrednio pod zasilacz od NS5. Sprawdz w info o karcie sieciowej na ile się spięło (10Mb/s, 100Mb/s)

3. Jeśli 100 to uszkodzony port w routerze albo router na sztywno ustawiony na wymuszanie 10Mb/s (jaki router itp)

4. Jeśli 10 to podmień kabel między zasilaczem a kompem na inny i pkt 2

5. Jeśli 10 to uszkodzony zasilacz (pewnie nie masz innego) lub antena lub w antenie ustawiona negocjacja na sztywno na 10Mb/s

Jeszcze dzisiaj sprawdzę. Ale do anteny nie mogę się podłączyć tak jak do routera chodzi o 192.168.x.x bo do routera wpisuje domyslne haslo a do Nanostation M5 nie mogę się zalogować a sprawdzałem na stronach jakie jest domyślne hasło do tego odbiornika/nadajnika. Co do tych autonegocjacji chodzi o Speed & Duplex? Bo mam ustawione na 100 Mbps Full Duplex więc chyba powinno być dobrze ale zmienilem na auto negotations.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
22 minuty temu, Marcineqq napisał:

prawdzałem na stronach jakie jest domyślne hasło

ubnt/ubnt

default adres to 192.168.1.20 każdego sprzętu ubnt.

 

(wykonaj polecenia z ankiety to dowiemy sie wiecej) i może Ci pomogę

 

22 minuty temu, Marcineqq napisał:

Co do tych autonegocjacji chodzi o Speed & Duplex? Bo mam ustawione na 100 Mbps Full Duplex więc chyba powinno być dobrze ale zmienilem na auto negotations.

tak dokładnie, wszędzie zostaw autonegocjacje.

 

 

ps. jaki operator? albo chociaż rejon PL podaj

Edytowane przez gavron7
Marcineqq
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, gavron7 napisał:

ubnt/ubnt

default adres to 192.168.1.20 każdego sprzętu ubnt.

Ogólnie jak jestem połączony kablem to wpisuje w cmd "ipconfig" i gdzie jest default tam się łączę i wyskakuje mi okienko z nazwą "Air OS" i tam muszę wpisać login. hasło ale żadne z podanych admin,ubnt nie dzialaja.

Sprawdzając stan sieci ethernet wyskakuje mi 100 Mb/s a przy wi-fi jest to 54 Mb/s ale to przez to że ustawiając w ustawieniach routera kanał B G N z tego co pamietam ustawilem G na 54 Mb/s i dlatego jest tyle mimo to nadal blokuje się na 7,50, 7,70 i za nic nie chce iść dalej. Jeszcze poszukam w ustawieniach Wi-fi ale wydaję mi się że problem leży gdzieś indziej.

gavron7
komentarz
komentarz

Czytamy ze zrozumieniem. 

Marcineqq
komentarz
komentarz
21 minut temu, gavron7 napisał:

Czytamy ze zrozumieniem. 

Czytam ze zrozumieniem. Ale ta ankieta mi w niczym nie pomoże

Więc napiszę jeszcze raz że Router ustawiony jest na standard G a przy auto negocjacji wychodzi prędkość około 54 Mb/s lecz prędkość blokuje się na 8 max.

"2. Podłącz kompa bezpośrednio pod zasilacz od NS5" Chodzi o ten kabel który jest bezpośrednio podpięty w NS5? jeśli tak to nie wiem czy go w ogóle ruszać i czy ten kabel wejdzie w ogóle przez wejście ethernet jeśli tak to spróbuję.

Dalej nie wiem co może blokować internet skoro transfer jest więszy niż 10 Mb/s. Lub po prostu się nie znam dobrze na tym

gavron7
komentarz
komentarz

wrrrr. Niestety czytasz bez zrozumienia :( I opierasz się się o jakiś swoje nie mające nic z rzeczywistością przekonania i poglądy.

 

1. ustawiasz kompa na autonegcjacje

2. podłączasz kabel który w tym momencie idzie do routera do portu WAN bezpośrednio do kompa

3. sprawdzasz na ile się spieło i działamy dalej

 

a co do:

4 minuty temu, Marcineqq napisał:

Router ustawiony jest na standard G a przy auto negocjacji wychodzi prędkość około 54 Mb/s

jedno i drugie nie ma nic wspólnego, akurat standard G to max 54Mb/s czyli ok 28Mb/s w jedną stronę

Autonegocjację ustawiasz na ether a mówisz i zmieniasz wifi, to dwie różne karty sieciowe!

 

5 minut temu, Marcineqq napisał:

Dalej nie wiem co może blokować internet skoro transfer jest więszy niż 10 Mb/s.

NAPISAŁEM CI DOKŁADNIE CO BLOKUJE JUŻ 100000 RAZY

 

5 minut temu, Marcineqq napisał:

po prostu się nie znam dobrze na tym

no... zrób te testy o których piszę od x czasu, bo dalej nie wiadomo w którym miejscu masz uszkodzenie lub błąd konfiguracji.

 

ps. i zrób w końcu te pkt z ankiety!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz (edytowane)
14 godzin temu, gavron7 napisał:

Testy:

1. Upewnij się że ustawienia karty sieciowej są na autonegocjacje

2. Podłącz kompa bezpośrednio pod zasilacz od NS5. Sprawdz w info o karcie sieciowej na ile się spięło (10Mb/s, 100Mb/s)

3. Jeśli 100 to uszkodzony port w routerze albo router na sztywno ustawiony na wymuszanie 10Mb/s (jaki router itp)

4. Jeśli 10 to podmień kabel między zasilaczem a kompem na inny i pkt 2

5. Jeśli 10 to uszkodzony zasilacz (pewnie nie masz innego) lub antena lub w antenie ustawiona negocjacja na sztywno na 10Mb/s

Co do tego punktu 2. To mam podłączyć się przez kabel który jest wpięty do NS5 i tam sprawdzić jaka jest szybkość w ustawieniach karty --> Stan sieci? (Nie sprawdzam tego speedtestem)

1. Jest na pewno

Jak uda mi się to sprawdzić to napiszę. Jeśli nie to po prostu przyjedzie Technik od dostawcy który sam może sprawdzi o co chodzi

no i sprawdzę jeszcze raz ta ankiete

Edytowane przez Marcineqq
gavron7
komentarz
komentarz

Masz takie okablowanie:

antena-kabel - zasilacz - kabel - router

 

a masz miec

 

antena - kabel - zasilacz - kabel - komputer

 

Marcineqq
komentarz
komentarz (edytowane)
13 minut temu, gavron7 napisał:

Masz takie okablowanie:

antena-kabel - zasilacz - kabel - router

 

a masz miec

 

antena - kabel - zasilacz - kabel - komputer

 

Tak, i w ten sposób się podłączam 

bo w zasilaczu są 2 wejscia i korzystam z LAN czyli z odpowiedniego.

i patrząc na ile się spięło a mam ustawioną auto negocjacje spięło się na 100 Mb/s co już napisalem.

Co dalej? Bo internet robiąc 30 minutową przerwę, 1h transfer jest taki sam

 

Dodam jeszcze że na pewno mam wyłączoną opcje IPv6

Edytowane przez Marcineqq
gavron7
komentarz
komentarz

A czy jak bezpośrednio kompa podłączyłeś to sprawdzałeś prędkość pobierania/wysyłania?

Bo skoro tu się spieło na 100 to transfer powinien być >10. Jeśli jest ok, a po routerze masz problem to albo masz źle skonfigurowany router (ale nadal nie napisałeś jaki), albo port w routerze jest uszkodzony.

Natomiast jeśli na bezpośrednim połączeniu masz problem, to na 100% obcina ISP i im musisz zgłosić.

 

Marcineqq
komentarz
komentarz
1 minutę temu, gavron7 napisał:

A czy jak bezpośrednio kompa podłączyłeś to sprawdzałeś prędkość pobierania/wysyłania?

Bo skoro tu się spieło na 100 to transfer powinien być >10. Jeśli jest ok, a po routerze masz problem to albo masz źle skonfigurowany router (ale nadal nie napisałeś jaki), albo port w routerze jest uszkodzony.

Natomiast jeśli na bezpośrednim połączeniu masz problem, to na 100% obcina ISP i im musisz zgłosić.

 

No i tu się zaczynają schodki. Bo sprawdziłem i nadal jest download w okolicach 7,80 ok. Ale więcej niż 8 np. 10,12 Mb/s już nie chcę pójść.

Router to chyba totolink n300rt. I tu jak wchodziłem w ustawienia routeru to nie ma ustawionego limitu pobierania ani uploadu. Mało tego nie dawno upgradowalem firmware na najnowszą wersję ze strony producenta. A port powinien działać i wydaje mi się to mało prawdopodobne.

ISP zgłaszałem i mówili że im to nawet po 20 wychodzi więc nie wiem jak to jest.

I tu mam pytanie bo cały czas mi tam mówią żebym połączył się przez kabel bo po WI-FI więcej jak 8 nie wyciągnie. Ale ja widzialem routery które wyciągają 50Mb/s+ (przy światłowodach) no ale to też nie powinien być problem skoro router obsługuję do 300 Mb/s.

gavron7
komentarz
komentarz
7 minut temu, Marcineqq napisał:

WI-FI więcej jak 8

Na tym routerze przy dobrych wiatrach wyciągniesz 70Mb/s ale w std. N a nie kwa G jak ustawiłeś. Poczytaj to co zlinkowałem (ankiete) bo nie będę kolejny raz tego samego pisał.

 

8 minut temu, Marcineqq napisał:

które wyciągają 50Mb/s+

950Mb mam w domu :P (tyle wyciąga)

 

Ale to i tak pamiętaj że sygnał radiowy, na który nie masz wpływu chyba że wiesz jak fizykę oszukać :)

 

9 minut temu, Marcineqq napisał:

do 300 Mb/s

W pudełku tak. Po wyjęciu z pudełka wyciągniesz max to co wyżej napisałem. :P hahahahah

300Mb/s osiąga łącznie jego radio. 

 

 

Zgłoś im (ISP), że nie osiągasz. Muszą sprawdzić poziomy sygnału itp. Jakbyś w końcu wypełnił ankietę (te punkty pod nią) to może możnaby samemu ogarnąć a tak to nie będę zgadywał...

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Marcineqq
komentarz
komentarz
13 minut temu, gavron7 napisał:

Na tym routerze przy dobrych wiatrach wyciągniesz 70Mb/s ale w std. N a nie kwa G jak ustawiłeś. Poczytaj to co zlinkowałem (ankiete) bo nie będę kolejny raz tego samego pisał

Czyli jak to ustawić? Aktualnie jest na 2,4 GHZ G a przez ten WifiAnalyzer wychodzi że jest raczej dobrze.

15 minut temu, gavron7 napisał:

950Mb mam w domu :P (tyle wyciąga)

 

Ale to i tak pamiętaj że sygnał radiowy, na który nie masz wpływu chyba że wiesz jak fizykę oszukać :)

Zdaję sobie z tego sprawę że jak mam transfer do 15 Mb/s to nie zawsze tyle będzie. Ale router a co lepsze kabel powinny wycisnąć więcej niż 8.

Bo dodam że wcześniej właśnie limit był na 8 teraz jest zwiększony do 15. 

Ale dobra jeśli nie ma na to jakiegoś dobrego rozwiązania to nie będę szukał. Po prostu zgłoszę to do ISP.

@gavron7 Masz rep+ za to ze poswieciles swoj czas.

Nie wiem jak sie zamyka watek wiec sprawdze jeszcze.

gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Marcineqq napisał:

Czyli jak to ustawić? Aktualnie jest na 2,4 GHZ G a przez ten WifiAnalyzer wychodzi że jest raczej dobrze.

Przy Twoich szybkościach nie ma to najmniejszego znaczenia byle nie B. G - 28Mb/s N - 75Mb/s.

 

3 godziny temu, Marcineqq napisał:

jak mam transfer do 15 Mb/s to nie zawsze tyle będzie

Nie chodzi o DO tylko chodzi o sygnał radiowy, fizykę. Opisałem to w tamtym dokumencie.

 

Jak wypełnisz w końcu tą ankietę do końca to spróbujemy coś podziałać, może się uda

 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz (edytowane)
16 godzin temu, gavron7 napisał:

Jak wypełnisz w końcu tą ankietę do końca to spróbujemy coś podziałać, może się uda

 

Wypełniłem ją. W cmd też wpisałem "tracert" przy punkcie 7. Mam dać jakieś screeny? Bo na tamte pytania już odpowiedziałem

Edytowane przez Marcineqq
gavron7
komentarz
komentarz

Tak, głównie chodzi o tracert

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.